ظاهر جدید کیبوردهای یاماها

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
mehrshad.aryanfar
عضو کم کار
عضو کم کار
تشکر کرده: 1 دفعه

پست خوانده نشده

سلام
به نظرم یاماها توی ظاهر سری جدید مخصوصا sx و a5000 با قراردادن کلیدهای اصلی به رنگ مشکی بر خلاف سری های قبلی مثل a3000 خطای دید ایجاد کرده . برای محیط تاریک یا جاهایی که نورپردازی و تداخل نور هست بعضی وقتا مشکل زدن کلید کناری پیش میاد. حتی ظاهر هم زیباتر که نشده هیچ بدتر شده به نظرم .  . چه دلیلی داشته این کار ؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

mehrshad.aryanfar نوشته شده: شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲, ۷:۲۶ ب.ظ به نظرم یاماها توی ظاهر سری جدید مخصوصا sx و a5000 با قراردادن کلیدهای اصلی به رنگ مشکی بر خلاف سری های قبلی مثل a3000 خطای دید ایجاد کرده . برای محیط تاریک یا جاهایی که نورپردازی و تداخل نور هست بعضی وقتا مشکل زدن کلید کناری پیش میاد. حتی ظاهر هم زیباتر که نشده هیچ بدتر شده به نظرم
با تشکر از نظر شما دوست عزیز. من نظر و سلیقه شخصی خودم رو میگم :
  1. در فضای تاریک رنگ دکمه ها زیاد تفاوتی ندارد چون بهرحال پیدا نیستند بنظر من ، که این را تجربه کرده ام. اما موافق هستم با شما که رنگ این دکمه ها در سری S بهتر بود.
  2. نکته مهم این است که با توجه به بزرگتر شدن سایز و نوردهی چراغ دکمه های پنل در سری SX700 و SX900 و A5000 میتوان گفت مشکل دید در این دستگاه وجود ندارد و حتی خیلی بهتر از قبل شده. طراحی این نوع چراغ ها با این سایز در دستگاه های هم قیمت وجود ندارد.
  3. در ضمن فاصله و تفکیک دکمه های هر بخش بیشتر و بهتر از سری قبل شده.
  4. زیبایی کاملا سلیقه ی شخصی است ولی قابل نظرسنجی. از نظر من ظاهر SX700 و SX900 و A5000 خیلی بهتر از سری S شده و حتی بهتر از رغبایشان در برند کرگ و رولند.ولی اعتقاد دارم که می توانست خیلی بهتر هم باشد.

تصویر

تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
mehrshad.aryanfar
عضو کم کار
عضو کم کار
تشکر کرده: 1 دفعه

پست خوانده نشده

ممنونم از توضیحاتتون
کار خوبی کردید این عکس های مقایسه ای رو قرار دادید . ببینید دکمه ی مثلا freeze که سمت راست start هست و دائمی روشن نیست رو تو فضای تاریک آدم وقتی میخواد بزنه باید مثل نابیناها کمی لمس کنه یا سرش رو ببره جلو تا روی دکمه کناری نزنه مخصوصا وسط اجرای زنده که باید این کار رو با عجله بکنه . به قول شما تا حدود زیادی سلیقه ای هست ولی خوب کاشکی لااقل یه رنگی زده بود که با رنگ بدنه فرق داشت . حالا نظر شخصی من هست ولی مثلا سری s یا a3000 به نظرم ظاهرش یه ابهت بهتری داره . تفکیک رنگ داره 
یه جورایی انگار یاماها اومده بر خلاف سلیقه خودش این کارو کرده چون اولا همیشه کلیدارو با تفکیک رنگ میزد که تفاوت باشه و خطای دید نباشه . دوما اینکه باز توی جنوس هم همون تفکیک رنگ خودش رو که البته توی بعضی مدلای کرک رعایت نشده رو رعایت کرده بود ولی اینجا نمیدونم چی شد اومده این کار رو کرده .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

mehrshad.aryanfar نوشته شده: یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲, ۷:۲۹ ب.ظ کار خوبی کردید این عکس های مقایسه ای رو قرار دادید . ببینید دکمه ی مثلا freeze که سمت راست start هست و دائمی روشن نیست رو تو فضای تاریک آدم وقتی میخواد بزنه باید مثل نابیناها کمی لمس کنه یا سرش رو ببره جلو تا روی دکمه کناری نزنه مخصوصا وسط اجرای زنده که باید این کار رو با عجله بکنه
بله کاملا موافق هستم با شما. like بهتر بود اگر رنگ متفاوتی میزد با رنگ پنل دستگاه. ولی دکمه FREEZE اکثرا روشن است و باید هم در بیشتر موارد روشن باشه
mehrshad.aryanfar نوشته شده: یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲, ۷:۲۹ ب.ظ ولی مثلا سری s یا a3000 به نظرم ظاهرش یه ابهت بهتری داره . تفکیک رنگ داره 
خوب با احترام ولی کاملا مخالفم با شما. از دید و سلیقه من طراحی سری S970 و A3000 خیلی کلاسیک و ساده تر بود در مقایسه با سری جدید SX که بدنه و لبه های دستگاه فانتزی تر شده. البته من ظاهر دستگاه ها رو عرض میکنم.

از نظر و تجربه شخصی من توی طراحی کل این میدرنج ها ظاهر ولوم های Live Control بسیار زشت و بد هست هرچند همینها رو هم کرگ نداره.
جای دکمه های Octave هم باید سمت چپ دستگاه باشه
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات