Yamaha Genos2

ارنجرهای سری جنوس یاماها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
ERTEASH
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
تشکر کرده: 36 دفعه

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

در تاریخ 3 آبان 1402 خبر خوش تولد Yamaha Genos2 در صفحه اینستاگرام erteash.ir اعلام شد و یاماها مثل همیشه همه علاقمندان و دنبال کننده گان را برای رونمایی رسمی ژینوس2 یا جنوس2 آماده کرد. این دستگاه قرار است در 24 آبان معرفی شود.

اولین یاماها genos در سال 2018 متولد شد با یک سیستم عامل جدید و اولین نمایشگر لمسی در خط تولید ارنجر ورک استیشن های یاماها. این سیستم عامل در ارنجرورک استیشن های بعدی یاماها همچون SX700 و SX900 با اضافه شدن برخی امکانات تکرار و بهینه شد. حالا انتظار علاقمندان و دنبال کنندگان چیزی بیشتر از آخرین نسخه این سیستم عامل در مدل PSR-A5000 است.

تصویر

یاماها جنوس2 یاماها ژینوس2 یاماها جینوس2 یاماها ژنوس2 genos2 specifications yamaha genos2 yamaha genos2 spec genos 2 specifications
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

مشخصات Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

حداقل تغییراتی که قبل از رونمایی رسمی در اکثر سایت های اروپایی برای ژینوس2 پیش بینی شد :

(y.w) مشخصات یاماها Genos2 :
  1. نمایشگر تاشو (همچون سری تایروس)
  2. افزایش دکمه های مولتی پد از 4 به 16 عدد
  3. افزایش دکمه های OTS از 4 به 8 عدد
  4. دو عدد ریتم پلیر (Style Player)
  5. امکانات جدبد در ریتمسازی
  6. افزایش ظرفیت سمپل به 16 گیگابایت (در مدل قبل 3 گیگ بود)
  7. 32 ترک ساخت آهنگ MID
  8. چراغ های LED قابل برنامه ریزی
  9. بهره مندی از USB3 با سرعت بالا
  10. امکانات پورتامنتوی جدید PSR-A5000
  11. LED های خطی دور ولوم ناب ها (مشابه MONTAGE)

(y.w) Yamaha Genos2 Specifications :
  1. Folding screen (like Tyros series)
  2. Increased multi-pad buttons from 4 to 16
  3. Increase OTS buttons to 8
  4. Increase Style Player to 2
  5. New tools in style creator
  6. 16GB Expansion Memosy
  7.  Increase Internal MIDI to 32 track
  8. Programmable LEDs
  9. USB3 with higher speed
  10. Features of the new PSR-A5000 portamento
  11. Linear LEDs around the Knob's (similar to MONTAGE)

متاسفانه در رونمایی اولیه ی رسمی به شکل باور نکردنی یاماها آب پاکی را روی دست همه ریخت و پس از حدود 6~7 سال انتظار یک محصول بسیار تکراری که هیچ قابلیت چشمگیر جدیدی نداشت را بعنوان Genos2 رونمایی کرد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

ممنون ازاطلاع رسانی..همه چی هست بجز ریبون کنترل..
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

فیلم پیش بینی برخی مشخصات جدید کیبورد یاماها genos2

-||- برای دیدن فیلم اینجا بزنید (فیل*تر شکن را خاموش کنید)

تصویر
آواتار کاربر
behnammusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO HT3000
کیبرد فعلی: Genos2 - Pa5x
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

من هفته قبل یه دونه Genos 2 خریدم 318 تومن با گارانتی سه ساله آرشه، خدایی خیلی قیمت زیادیه واسه یه ساز :(
تازه بعدش قیمت دوباره رفت بالا و شد 330 تومن!
فعلا زیاد باش کار نکردم ولی یه مقایسه همزمان که با Pa5x کردم نظرمو میگم:
ورزنش از pa5x کمتره و این سبک تر بودن محسوس هست. کیفیت نور و صفحه نمایشگر و دکمه های روی پنل خیلی بهتر از pa5x هست. کلاویه هاش از فایو خیلی سبک تره ولی حس بدی به ادم نمیده و هر دوشون رو دوست دارم. صداهای پیانو pa5x رو بیشتر دوس دارم و به نظرم قشنگ تر هست. تو ساز های زهی هر دو تا خیلی قوی ن! تو ساز های بادی Genos 2 بهتره به نظرم. گیتار های Genos 2 قشنگ تر از Pa5x هست و این تفاوت محسوسه. شکل ظاهری هم Genos 2 قشنگ تره, ابهت بیشتری داره. کیفیت مانیتور Genos 2 خیلی بهتره جوری که واسه اینکه سازها م یکنواخت باشه رفتم نور یاماها رو کم کردم و نور فایو رو تا اخر زیاد کردم که یکنواخت باشن روی سر هم.
من نرم افزار Korg pa manager هم دارم ولی گلچین کردن ست در کورگ همچنان خیلی مسخره س و محدودیت های مزخرف خودشو داره و در نرم افزار واسه پک ها یاماها با اختلاف بهتره. خودم فکر میکنم لگاتو و پورتامنتو کورگ بهتره ولی اینو باید دوستان حرفه ای نظر بدن من هنوز زیاد وارد ش نشدم. زمان روشن شدن genos حدودا 22 ثانیه و کورگ با یک و نیم گیگ برنامه (البته کل یوزر ساند ها و یوزر درام کیت هاش پر بود و فکر کنم این سنگین ترین حالتی هست که برای روشن شدن به زمان زیاد نیاز داره و ربطی به ظرفیت پر شدن رم نداره)  یک دقیقه س. زمان خاموش شدن کورگ سریع تره یه کوچولو. جوی استیک و ریبون کنترل Pa5x حس بهتری بهم میده تا جوی استیک Genos 2 ؛ و فک میکنم یاماها باید اگه ریبون نمیزاره حداقل جوی استیک رو قشنگ تر میساخت یه تیکه پلاستیک مشکی زشته الان!
در حالت بی صدا کلاویه های Genos 2 صدای تق تق بیشتری داره نسبت به Pa5x که خیلی بی صدا ست.
حس میکنم کیفیت بدنه Pa5x از Genos 2 بیشتره که زیر ساز پلاستیک سفید کار کردن. پورت فلش مموری روی بدنه اطرافش دقیق نیست و شیار خالی داره. قسمت میکروفون و تنظیمات و کارایی هاش دقیقا مث همون SX900 قبلی خودمه.
فکر میکنم Genos 2 ورودی گیتار نداره ولی Pa5x یه قسمت مخصوص گیتار داره که خیلی هم کاربردی و با کیفیته.

در آخر هم وقتی از Pa4x به Pa5x آپگرید کردم تغییرات محسوس بیشتری رو حس کردم نسبت به آپگرید شدن از SX900 به Genos 2!

این پست ادامه دارد...
دُرستـه که نمیـتـونـیـم خودمـونـو گـول بزنیم، ولـی دیگـرانـو که میـتـونیـم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

بهنام جان ممنون از اینکه تجربه شخصی خودت رو برای ما نوشتی. بسیار جالب و مفید بود.
از نظر من و اکثر بچه هایی که سالها تجربه شیرین یاماها رو دارند این محصول یکی از ناقص ترین و غیرمنطقی ترین کیبوردهای یاماها است(حداقل با این وضعیت).
موارد انتقاد به Genos2 آنقدر زیاد هست که سردرگم میشیم کدام رو بگیم.
بحث های انتقادی دوستان آنقدر زیاد و طولانی است که احساس میکنیم اصلا ارزش بحث ندارد.
نداشتن یک ریبون کنترل ساده بعد از حدود 16 سال انتظار (از زمان Tyros3).
اضافه نـشدن حتی یک قابلیت مهم و کاربردی در سطح امکانات روز و در سطح قیمت این دستگاه.
استفاده از همان بدنه ضعیف و رنگ فوق العاده ضعیف Genos1 و احتمالا همچنان ساخت چین باعث میشه افزایش نور مانیتور و چند LED کپی شده از MONTAGE بیشتر سوژه خنده کاربران باشد.
موتور صدای FM که درGenos2 فقط یک نام است و اکثرا نمی دانند که این مولد صدا به شرطی یک موتور FM است که منو های ساختاری برای تغییر و ویرایش الگوریتم های FM را داشته باشد و ندارد.
من برای داشتن منوی Portamento Details ترجیح میدهم همان A5000 را بخرم که ده ها صدا و درام کیت بی نظیر ایرانی و شرقی هم دارد که هیچ کدامش رو Genos2 ندارد.
و برای داشتن صداها و درام کیت غربی حتی بهتر از Genos2 هم با قیمتی در حدود یک سوم این دستگاه یک عدد MODX+ داشته باشم.
که قیمت خرید این دو مدل حتی از یک Genos2 کمتر می شوند.

در نهایت کیبورد Genos2 بعد از حدود 7 سال انتظار هیچ چیز قابل توجهی نسبت به ارنجرهای قبل از خودش ندارد و انگار دارید با یک SX700 یا نهایتا A5000 کار میکنید. در نتیجه حرف آخر در مورد این دستگاه یاماها این است که Genos2 با قیمتی مساوی با Pa5x-76 شاید در خوشبینانه ترین وضعیت ارزش خریدن داشته باشد.
آواتار کاربر
behnammusic
عضو ویژه
عضو ویژه
تماس:

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده: پنج‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲, ۱۱:۴۰ ب.ظ بهنام جان ممنون از اینکه تجربه شخصی خودت رو برای ما نوشتی. بسیار جالب و مفید بود.
از نظر من و اکثر بچه هایی که سالها تجربه شیرین یاماها رو دارند این محصول یکی از ناقص ترین و غیرمنطقی ترین کیبوردهای یاماها است(حداقل با این وضعیت).
موارد انتقاد به Genos2 آنقدر زیاد هست که سردرگم میشیم کدام رو بگیم.
بحث های انتقادی دوستان آنقدر زیاد و طولانی است که احساس میکنیم اصلا ارزش بحث ندارد.
نداشتن یک ریبون کنترل ساده بعد از حدود 16 سال انتظار (از زمان Tyros3).
اضافه نـشدن حتی یک قابلیت مهم و کاربردی در سطح امکانات روز و در سطح قیمت این دستگاه.
استفاده از همان بدنه ضعیف و رنگ فوق العاده ضعیف Genos1 و احتمالا همچنان ساخت چین باعث میشه افزایش نور مانیتور و چند LED کپی شده از MONTAGE بیشتر سوژه خنده کاربران باشد.
موتور صدای FM که درGenos2 فقط یک نام است و اکثرا نمی دانند که این مولد صدا به شرطی یک موتور FM است که منو های ساختاری برای تغییر و ویرایش الگوریتم های FM را داشته باشد و ندارد.
من برای داشتن منوی Portamento Details ترجیح میدهم همان A5000 را بخرم که ده ها صدا و درام کیت بی نظیر ایرانی و شرقی هم دارد که هیچ کدامش رو Genos2 ندارد.
و برای داشتن صداها و درام کیت غربی حتی بهتر از Genos2 هم با قیمتی در حدود یک سوم این دستگاه یک عدد MODX+ داشته باشم.
که قیمت خرید این دو مدل حتی از یک Genos2 کمتر می شوند.
در نهایت کیبورد Genos2 بعد از حدود 7 سال انتظار هیچ چیز قابل توجهی نسبت به ارنجرهای قبل از خودش ندارد و انگار دارید با یک SX700 یا نهایتا A5000 کار میکنید. در نتیجه حرف آخر در مورد این دستگاه یاماها این است که Genos2 با قیمتی مساوی با Pa5x-76 شاید در خوشبینانه ترین وضعیت ارزش خریدن داشته باشد.

درود بر شما مرد هنرمند
بله متاسفانه من حس تغییر محسوس نداشتم با وجود اینکه از Sx900 به Genos2 مهاجرت کرده بودم. البته شاید چون Pa5x هم دارم این حس بهم دست نداد. قبلا یه پک ارینتال واسه sx900 گذاشته بود که حداقل محتوای ارینتال رو بشه اجرا کرد ولی این هنوز نداره اون چیزو. شاید اگه ورژن اپدیت بعدی ش بیاد مثلا یه چندتا پک و این چیزا براش بزاره حداقل محتوای A5000 بیاد داخل این واسه کسایی که استفاده شرقی دارن.
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

behnammusic نوشته شده: جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲, ۱۰:۳۴ ق.ظ درود بر شما مرد هنرمند
بله متاسفانه من حس تغییر محسوس نداشتم با وجود اینکه از Sx900 به Genos2 مهاجرت کرده بودم. البته شاید چون Pa5x هم دارم این حس بهم دست نداد. قبلا یه پک ارینتال واسه sx900 گذاشته بود که حداقل محتوای ارینتال رو بشه اجرا کرد ولی این هنوز نداره اون چیزو. شاید اگه ورژن اپدیت بعدی ش بیاد مثلا یه چندتا پک و این چیزا براش بزاره حداقل محتوای A5000 بیاد داخل این واسه کسایی که استفاده شرقی دارن.

درود بہنام جان
سپاس از اینڪہ تجربہ ت با اين ڪيبورد رو اشتراڪ گذاشتے    :((  
در مورد صداھاے A5000 این رو بگم ڪہ ياماھا ھمچين ڪارے نمیڪنہ
صداھاے یڪ ڪيبورد اورينتالشو بذارہ برا يڪ ڪيبورد غير اورينتال  :/
مگہ اينڪہ شخصے بیاد مثل بہرنگ از صداھاے A5000 سمپل بگیرہ در قالب یڪ پڪ ارائه بده .  like
و اينڪہ ھمين الانم پڪ ھاے اورینتال خیلے زیاد و باڪيفيتے ھست برا جنوس و سایر مدلاے یاماھا ڪہ نصب ڪنے
منتظر چطور پڪ خاصے ھستے داداش گلم  :-s :-s
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

behnammusic نوشته شده: جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲, ۱۰:۳۴ ق.ظ درود بر شما مرد هنرمند

بهرحال نظراتت عالی و کاملا حرفه ای بود و ارزشمند
در مورد آپدیت های نرم افزاری جنوس2 احتمالات بالاست ولی همونطور که رهاوش جان گفت به هیچ وجه یاماها محتوای کیبورد اورینتال جدیدش رو برای دیگر مدل ها ارائه نمیکنه و کاملا هم غیر منطقی است که این کار رو بکنه.
آواتار کاربر
behnammusic
عضو ویژه
عضو ویژه
تماس:

Yamaha Genos2

پست خوانده نشده

Rahavash نوشته شده: جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲, ۸:۴۷ ب.ظ
درود بہنام جان
سپاس از اینڪہ تجربہ ت با اين ڪيبورد رو اشتراڪ گذاشتے    :((  
در مورد صداھاے A5000 این رو بگم ڪہ ياماھا ھمچين ڪارے نمیڪنہ
صداھاے یڪ ڪيبورد اورينتالشو بذارہ برا يڪ ڪيبورد غير اورينتال  :/
مگہ اينڪہ شخصے بیاد مثل بہرنگ از صداھاے A5000 سمپل بگیرہ در قالب یڪ پڪ ارائه بده .  like
و اينڪہ ھمين الانم پڪ ھاے اورینتال خیلے زیاد و باڪيفيتے ھست برا جنوس و سایر مدلاے یاماھا ڪہ نصب ڪنے
منتظر چطور پڪ خاصے ھستے داداش گلم 
:-s :-s

درود بر رهاوش عزیز
قبلا یه پک ارینتال واسه sx900 گذاشته بود نصب میکردم بدون هیچ دستکاری و تعریف درام کیت کل ریتم های ارینتال آ هزار، or 700 ، آ دوهزار و سه هزار و ... روی ساز اجرا می‌شد و فقط ریتم ها رو از فلش مموری انتخاب میکردم
آخه منطقی نیست نزاره، مگه اینکه مثل KORG نسخه ارینتال Genos هم بسازه،
اینجوری اگه یه شرقی هم جنوس دوس داشته باشه هم محتوای شرقی باید دوتا ساز بگیره 🤔
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Genos”

• اطلاعات