مقایسه Pa50- Pa500- OR700

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

به بهترین مدل از نظر خودتان رای دهید؟ (قابل تغییر)

Yamaha OR700
37
45%
Korg PA500persian
30
36%
Korg PA50sampler
16
19%

مجموع رأی ها: 83
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: مقایسه PA50 _ PA500 _ OR700

پست خوانده نشده

آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

پست خوانده نشده

ممنون هادي جان گل
دستت درد نكنه، اون دموي عربي واقعا" زيبا بود
اجراي سنتور هم كه واقعا" دلچسب، اما انگار گوش من صداي سنتور ماهي قرمز رو بيشتر مي پسنده
صداي قانون و ني OR 700 رو خيلي دوست دارم
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

nobody نوشته شده:ممنون هادي جان گل
دستت درد نكنه، اون دموي عربي واقعا" زيبا بود
اجراي سنتور هم كه واقعا" دلچسب، اما انگار گوش من صداي سنتور ماهي قرمز رو بيشتر مي پسنده
صداي قانون و ني OR 700 رو خيلي دوست دارم

امیر جون من این حرفت رو بسیار قبول دارم بستگی داره آدم گوشش به چی عادت کرده باشه.
مثلا من که بیشتر با ریتمها و آکوردهای یاماها سر و کار داشتم بار اول که PA500 رو آوردن پیشم گفتم ریتماش خشکله ولی خیلی مثل اسباب بازی پخش میشه تصویر
البته الآن نظرم کاملا عوض شده .
و اگه من PA500 داشتم و OR700 رو میدیم مطمعنم همین جمله رو برای OR700 تکرار میکردم تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

هادی جان این تایپیک رو نور بارون کردی.به این میگن اخر مقایسه.از همون سبک مقایسه های خودم بود که کلی براشون تو سایت زحمت میکشم.البته من الآن توی کافی نت هستم و هیچ کدوم رو گوش ندادم ولی کارت و روش مقایسه ات رو تحسین میکنم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

انتقالي از دانلود برای PA500 Persian

پست خوانده نشده

تفاوت ريتم سازي در PA500 و PSR هاي ياماها از ديد من.
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:بهرنگ ریتم سازیش با حاله ها تصویر
وقتي بار اول به منوهاي LCD نگاه ميكني همونطوري كه خودت هم قبل تر گفتي متوجه شباهت زيادي به PSRهاي قبل از pa500 ميشي.(مثل psr1000 يا psr2000 يا A1000) ولي وقتي باهاش كار ميكني و وارد جزئيات ميشي بطور طبيعي متوجه تفاوت هاي زيادي ميشي.
من قبلا هم گفتم كه حدود 6ماهي pa500persian داشتم.عكس هم ازش زياد دارم.ولي در كنار اينكه امكانات بسيار زيادي روش اضافه شده نتونستم به راحتي و سرعت عمل psr باهاش ريتم سكووانس كنم.بخصوص اينكه براي ريتم جنوبي و بندري و بستكي و خليجي با psr فقط چند دكمه كافيست كه ريتم رو لنگ كنه(Groove)
جزئيات ديگه اي هم بود كه اذيتم ميكرد مثل لمسي بودنش كه بايد با نوك انگشت از يك الي چند بار روش بزني تا عمل كنه.
حالا من اينا رو ميگمفكر نكني منظورم اينه كه بد بود يا ناقص.اتفاقا همونطوري كه گفتم خيلي هم كامل شده وحتي گزينه هايي رو داره كه واقعا توي psrها كمبودش باعث حسرت منه.مثل نداشتم قسمتي كه يك پركاشن خاص رو در يك ميزان معرفي شده پاك كني يا از فلان كلاوي تا فلان كلاوي رو پاك كني.يا از فلان كلاوي تا فلان كلاوي رو فقط كووانتايز كني يا فقط يك كلاوي رو كوتنتايز كني.شايد توي psr بجاي اينها چيزهاي ديگه اي گذاشته باشن ولي اين ها هم براي من خيلي لازم بود.
در كل فكر كنم همونطوري هم كه خودت گفتي براي كسي كه با psr ريتم يا سانگ ساخته كمي ريتم سازي و سانگ ساختن با اين pa500 خسته كننده ميشه.دقت كن كه براي من ريتم سازي با pa500 مشكل نبود.همه منو هاي مهم واصلي رو مثل خودت كه استادي در عرض يك يا چند روز پيدا كردم ولي برام يه حالت نا اميد كننده داشت و كند پيش ميرفت.
اميدوارم تو با توجه به روحيات و حس هاي متفاوتي كه نسبت من داري اينطوري نشي و بتوني كارت رو روش ادامه بدي.
در ضمن مال تو خوبيش اينه كه :
1-دستگاه مال خودته و هروقت دوست داشتي سرحوصله روش كار ميكني
2-يدونه OR700 ديگه هم شركت براي پروگرام ساختن بهت داده وقتت رو نگرفته(اونم مال خودته)
3-كيبرد شخصيت تايروس نيست كه برنامه اصلي و تفكرت روي اون باشه و تمام توانت رو روي pa500 و or700 پياده ميكني
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

بهرنگ جان براوو تصویر تصویر تصویر
آفرین به این ریز بینی و تیز بینی(منظورم به دماغ نیستا تصویر ) منظورم به این هوشیاریت که همه چیز رو در نظر میگیری.
بهرنگ جان خودت میدونی که من و تو سلیقه هامون خیلی نزدیکه و نیاز نیست بگم ولی میگم کل حرفت رو قبول دارم.
راستش بهرنگ جان من در روز اول که pa500 رو گرفتم و باهاش کر کردم حالم گرفته شد(چرا) به خاطر لمسی بودن LCD نوک انگشتام همه کرخ شده بود از بس زده بودم رو LCD ... ولی (از نظر من قلق داره و عادت تصویر ) چون من بعد از دو روز یه جوری شده بودمی که وقتی شاگردم با KORG PA50 میومد پیشم هی میزدم رو LCD تصویر تصویر تصویر به خدا قسم اغراق نمی کنم دو جلسه طول کشید تا عادت کردم .. راستش الآن جوری شده که با یه اشاره کار میکنه و من هم به شدت قبل(به شما جسارت نشه بهرنگ جان خودم رو میگم) مثل غارنشینها رو نمیزنم چون قلقش دستم اومده.
بعد از گذشته این بحران یهو دیدم ریتم دارم ولی بندری>بستکی>کوچه بازاری>عربی توپ ندارم(من از این ریتمای شپشو PA50 بدم میاد که بعضی ها میگن ست PA500 کردن) و مجبور شدم ریتم سازی کنم .
اولش مثل خودت با طرح PSR تصویر تصویر تصویر حال کردم ولی چند نکته زد تو ذوقم که نزدیک بود مالیخولیا بگیرم تصویر تصویر تصویر
اول اینکه همان گزینه GROOVE در این کیبورد بیگانه بود . و این مساوی بود با کوانتیز دستی که من اسمش رو گذاشتم مرض ریتم (که کیبورد مثل آدمای مریض هی عطسه میکنه هی سرفه میکنه بعضی وقتا هم که داری با سرعت از روی میزانها و ضربهایی که ضدی رد میشه استفراغ میکنه تصویر ).
دوم که CHORUS و HARMONIC CONTENT و BRIGHTNESS دادن به ریتم نسبت به یاماها گیج کننده تره(یا شاید من به یاماها عادت نکردم یا دوستانی که میگن خوبه تا حالا با یاماها کار نکردن)
سوم چیزیش که دیگه واقعا سخت و خسته کننده که نه مشمئز کننده است این کپی واریشن های ریتم هست که شما اول باید یه اکسپورت با پسوند MIDI از واریشن یا FILL یا اینترو یا ENDING مورد نظرتون که ساختید و میخواهید کپی بشه بگیرید و بعدش از گزینه IMPORT و با انتخاب مسیر مقصد کپی عملیات رو انجام بدید تصویر
یکی چیزهای دیگه اش که بد نیست ولی یاماها تصویر تصویر تصویر نمیشه عملیات DELETE هست چون در مدلهای PSR وقتی دکمه DELETE رو نگه میداری و هر تراک رو یه بار بزنی پاک میشه و همین.
ولی خوبی هایی هم ازش دیدم که مهرش به دلم نشت تصویر تصویر تصویر مثلا همون ساختن درام کیت خودتون هست یعنی شما میتونید هر نت یا جز از درام کیت رو از هر جا که بخواهید کنار هم بچینید و کمی یا زیادی ولوم رو تعیین کنید.(برای هر دونه از کلاویه)
یا به هر دونه از کلاویه که بخواهید پیچ بند بدید بدون دست زدن به پیچ بند ردیفه تصویر تصویر
یا میتونید هر دونه از اون درام کیت رو به اسپیکر چپ یا راست تعریف کنید.
و....(یه تنظیمات دیگه که هنوز کشف نشده تصویر )

و یه چیز دیگه که خیلی باهاش حال میکنم ولوم BALANE هست که با وسط بودن این ولوم صدای ریتم و ساز هر دو به اندازه هست و شما برای بلند کردن صدای ریتم فقط کافیه اون رو به سمت پایین ببرید و برای ساز بلعکس.

ولی یه بدی دیگه داره که اعصاب آدم رو خورد میکنه و طبق تحقیقی که من از دوستان (حرفه ایی KORG ) توی بوشهر کردم فهمیدم که راه حلی براش ندارن(حداقل تا حالا)
اونم اینه که مثلا توی PSRهای یاماها شما میتونید گزینه TOUCH رو برای هر ساز که دلتون بخواد فعال و ذخیره کنید و بلعکسش هم عمل کنید یعنی شما مجموعه ای از ساز دارید که هم حالت چکشی رو داره هم نداره(و نوازندگی با TOUCH هم برای من مثل راه رفتن روی آب هست تصویر تصویر تصویر ) ولی در KORG و این PA500 ما از این خبرا نیست یا TOUCH یا بدون TOUCH این منو یاده زمان خدمتم انداخت همه برای یکی یکی برای همه تصویر

در کل من این کیبورد رو برای دوستانی که مجلس میخوان برن با یه کیبورد اصلا توصیه نمیکنم چون برای کارهای کلی یه مراسم مناسب نیست مثلا توی کارهای بندری و بستکی(اگه تو جنوب زندگی میکنید) کم میارید و شاید هم کتک بخورید تصویر ...
(((((((ادامه بعد از خوردن نذری)))))))
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

تصویر تصویر تصویر عجب آشی بود جاتون خالی تصویر تصویر تصویر
ببینید دوستان من هر دو کیبورد رو دارم پس نیاز به تعریف بی جهت از هیچ کدوم ندارن چون دوتاش بیخ ریش خودم نشستن.
ولی در کل کیبورد PA500 بسیار گزینه مناسب برای کیبورد دوم برای دوستانی هست که یاماهایی هستند چون در مدلهای KORG نزدیکترین شباهت ها رو به یاماها داره صداهای ایرانیش (البته نه همش)محشره . ریتمهای 6.8 دست PA80 رو از پش قطع میکنه.خروجی صداش هم خوبه ((((اکولایزر رو داره مثل 2000 تصویر تصویر تصویر ))))))
ولی باید بگم اگه به من دوتا کیبورد پیشنهاد بدن برای مجلس من OR700 رو انتخاب میکنم (البته با توجه به نیازها و دیدگاه خودم) چون اولا ریتم بندریش خیلی توپه و شلاقیه(بهرنگ میفهمه از چه لحاظ) بستکیش که دیگه رو دس نداره و دست KORG رو از پشت تا کتف میخوره تصویر
ریتمهای محلیش مثل(لری . چوپی.و مناطق خواص که سازهای کوبه ایی دارند که در OR700 موجود هست) حرف نداره.
ریتمهای عربی و عراقیش یکتازه....
ریتمهای 6.8 در حد PA500 نیست ولی کار رو راه میندازه.
در کل اگه به جای خرید یه کیبورد مثل PA80(در صورتی که ریتمساز هستید)اگه این دوتا رو بخرید هم نمای قشنگی داره هم کسی به گردتون نمیرسه تصویر تصویر تصویر
آواتار کاربر
MEHDY
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: YAMAHA

پست خوانده نشده

با این اوضاعی که pa 500 داره ایا ارزش داره a1000 را با 300 سربدم ویه pa500 بگیرم؟
اگه میشه راهنمایی کنید چون می خوام a1000 را عوض کنم با یه کیبورد که ریتمهای اورینتال زیبا و ریتمهای غربیش هم خوب باشه نظر خودم or 700 بود ولی میگن هنوز مشکل نویز واسپیکر داره( ایا مشکلش حل شدنیه؟) وخیلی هم تفاوت با a1000 نداره pa 50هم که میگن خیلی سخت افزارش بیخوده من باید چی کار کنم گیج شدم از بس که تاپیک خوندم و به نتیجه نرسیدم با این اوصاف بهتر نیست صبر کنم حرفه ای تر که شدم tyros بگیرم
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

ebru نوشته شده:با این اوضاعی که pa 500 داره ایا ارزش داره a1000 را با 300 سربدم ویه pa500 بگیرم؟
اگه میشه راهنمایی کنید چون می خوام a1000 را عوض کنم با یه کیبورد که ریتمهای اورینتال زیبا و ریتمهای غربیش هم خوب باشه نظر خودم or 700 بود ولی میگن هنوز مشکل نویز واسپیکر داره( ایا مشکلش حل شدنیه؟) وخیلی هم تفاوت با a1000 نداره pa 50هم که میگن خیلی سخت افزارش بیخوده من باید چی کار کنم گیج شدم از بس که تاپیک خوندم و به نتیجه نرسیدم با این اوصاف بهتر نیست صبر کنم حرفه ای تر که شدم tyros بگیرم

ebru جان تو که به یاماها عادت داری با این کیبورد ممکن طول بکشه تا اجین بشی راستش من دوستانی داشتم که بعد از دوهفته دوباره پس بردن و یه or700 برداشتن.
راستی هم من هم بهرنگ دوتامون or700 داریم وهیچ مشکل نویزی تا حالا نداشتیم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ابرو جان دقيقا جواب سوال هاي تو با كلي توضيحات داده شده.تايپيك هاي مربوط به اين سوالات رو بررسي و مطالعه كن.
راستي هادي جان در مورد صداهاي غربي چيزي نگفتي؟؟؟ من اون موقع كه pa500persian زير دستم بود اصلا صداهاي غربيه خاص و زيبايي به نسبت OR700 نديدم ولي در بين صداهاش پيانوش رو بيشتر خوشم اومد تا OR700
نظر تو چيه؟
زياد هم از شكلك استفاده نكن.ممنون.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات