Roland PRELUDE

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 235 دفعه

Re: Roland PRELUDE

پست خوانده نشده

ليست دارم كيت های PRELUDE :
GW Std Kit
WD Std Kit
LD Std Kit
TY Std Kit
StandardKit1
StandardKit2
StandardKit3
Rock Kit 1
Rock Kit 2
Brush Jz Kit
Orch Kit
909 808 Kit
Limiter Kit
HipHop Kit 1
R&B Kit
HiFi R&B Kit
Machine Kit1
Kit-Euro:POP
House Kit
Nu Technica
Machine Kit2
ArtificalKit
Noise Kit
Kick Menu
Snare Menu
Snr/Rim Menu
HiHat Menu
Tom Menu
Clp&Cym Menu
FX/SFX Menu
Percussion
Srch&Voi&Wid
GM2 Standard
GM2 Room
GM2 Power
GM2 Electric
GM2 Analog
GM2 Jazz
GM2 Brush
GM2 Orchstra
GM2 SFX
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
pooriah
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Roland GW8
میکروفون: SAMSON
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:امير و پورياي عزيز ميخواستم بدونم توي مدل هاي ديگه اين D Beamچند نوع كار رو انجام ميده من توي G-70تا 70تا عملكرد رو ميتونستم باهاش كنترل كنم حالا توي بقيه مدل ها اين عملكرد ها چندتا هستن بخصوص توي همين EM-50كه شما داشتيد

توی EM50 OR دوازده تا فانکشن میتونستیم براش تعریف کنیم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

قیمت PRELUDE در تاریخ 89/6/2

1.250.000 تومان
یک ملیون و دویست و پنجاه هزار تومان
pooriah
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Roland GW8
میکروفون: SAMSON
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:قیمت PRELUDE در تاریخ 89/6/2

1.250.000 تومان
یک ملیون و دویست و پنجاه هزار تومان

سلام ، آیا صداهایش را کسی امتحان کرده. فکر نمی کنم حرف زیادی در مقابل pa500 persian برای گفتن داشته باشد . البته من همیشه احترام زیادی برای رولند قائل هستم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

سلام ، آیا صداهایش را کسی امتحان کرده. فکر نمی کنم حرف زیادی در مقابل pa500 persian برای گفتن داشته باشد . البته من همیشه احترام زیادی برای رولند قائل هستم
با احترام به نظر هرکسی.

PA500persian صداهای ایرانی فوق العاده ای داره ولی صداهای غربیش نسبت به رغبای هم کلاش خودش خیلی ضعیفه. مخصوصا از لحاظ صداهای سینت و الکترونیک که ضعیف تره.
این نظر شخصیه منه که همه کیبردها رو دقیق و کامل بررسی میکنم.
hmf
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Roland-Prelude
کارت صوتی: Cakewalk UA25EX
نرم افزار: Sonar, Ableton

پست خوانده نشده

سلام
من خودم همین کیبورد رو خریدم. صداهاش فوق العاده است. اما ریتمش تعریفی نداره. اما عیب های بزرگی داره که حتی یه ارگ زیر 100 هزار تومنی هم نداره.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

hmf نوشته شده:سلام
من خودم همین کیبورد رو خریدم. صداهاش فوق العاده است. اما ریتمش تعریفی نداره. اما عیب های بزرگی داره که حتی یه ارگ زیر 100 هزار تومنی هم نداره.
دوست عزیز خیل خیلی به اینجا خوش امدی(چون دیدم اولین پستت هست).
اولا که مبارک باشه.چند خریدی؟
اگر ممکنه بیشتر برامون در موردش بگید.
از خوبی هاش و از بدی هاش.
البته ممنون میشم بمن بگید دلیل و انگیزه شما از خریدن این دستگاه چی بود؟؟؟؟ این برام خیلی مهمه.البته لطفا منظور خاصی برداشت نکنید.فقط برام جالبه که چرا بین این همه کیبردهای توی بورس این رو انتخاب کردید؟
عجیبه که میگید ریتم هاش جالب نیست؟واقعا اینطوره؟شما ریتم هاش رو با چه دستگاهی مقایسه میکنید؟
منتظر توضیحات شما هستم.
hmf
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ جان

ممنون از خوش آمد گوییت به من.

راستش من از بچگی‌ به موسیقی‌ و ارگ علاقهٔ زیادی داشتم. این ارگ‌ها رو داشتم تا حالا :
Casio-SA1
Casio-SA21
Casio-MT540
Casio-CT680
YAMAHA-PSR47
YAMAHA-PSR-400
YAMAHA-PSS-680
ROLAND-E16
ROLAND-E36
KORG-PA50
ROLAND-PRELUDE

شش سال پیش که ایران بودم کرگ‌ PA50 خریدم و ۲-۳ ماهی‌ باهاش زدم و خیلی‌ هم ازش راضی‌ بودم. الان هم که سالی‌ ۲-۳ هفته میام ایران با همون کار می‌کنم. چند ماه پیش تصمیم گرفتم که یک ارگ هم برای اینجا بخرم سرم گرم بشه. خیلی‌ گشتم. راستش یه جورایی اصلا از یاماها خوشم نمیومد. شاید هم اشتباه می‌کنم. میدونم که الان خیلی‌ مدل‌های خوب و پیشرفته‌ای داره یاماها و حتا یه جورایی پشیمون شدم که چرا یاماها نخریدم. مخصوصاً PSR-S910.

من دنبال یه سازی بودم که هم بلند گوی داشته باشه و هم ریتم سازی و هم اینکه صداهاش قشنگ باشه. اصلا هم از سمپل خوشم نمیاد. غیر از کپی‌ کاری هیچی‌ نیست. بعد محدودیت بازار هم بود. من توئ چین زندگی‌ می‌کنم. هیچ ساز خاور میانه‌ نتونستم پیدا کنم. این بود که یه جورای محدود شدم به همین مدل.

اما چند تا از خصوصیت این مدل رو هم براتون بگم. الان دقیقا ۶ ماه که دارمش:

خوبی‌ هاش :

۱) بیش از ۱۳۰۰ تا صدا که یکی‌ از یکی‌ قشنگ تره. جالبه بدونید که گلچینی از صداهای JUNO و فانتوم و GW رو میتونید توش پیدا کنید.

۲) بعضی‌ از صداهاش محشره : ۳۰ تا پیانو که یه هیچ وقت نمیخواید ترکش کنید. saxophone، string، گیتار ، گیتار برقی، sitar، سازهای ارکستر و صداهای سینتی اون دیوانه کننده است. در یک کلام صداهاش فوق‌العاد پر حجم و پخته هستند و مثل حتا PSR-S910مصنوعی نیستند. اگر صدا هاش رو بشنوید شک می‌کنید که با یک کیبورد ۱۰۰۰ دلاری نواخته شده.

۳) بیش از ۴۰ تا درم پاد داره که البته فقط دوتاش شرقیند. ولی‌ درا م پاد‌های غربی، چینی‌ و هندی و مغولی و ترکیش مهشرند.

۴) زیبا‌ترین افکت‌ها رو که توئ هیچ مدل قدیمیه رولند و ساز‌های مشابه وجود نداره میتونید توئ این ساز پیدا کنید.

۵) ریتم سازیش محشره. آنقدر آپشن برای editکردن ریتم داره که نمیتونم براتون توضیح بدم. فقط یک کتاب مجزا برای ریتم سازی داره. ولی‌ از طرفی‌ هم دردسره. یعنی وقت زیادی ازتون میگیره.

۶) حافظه بسیار بزرگی‌ داره. ۲۰۰ تا صدا. ۱۰۰ تا ریتم. ۲۰۰ تا song. پلی فنی ۱۲۸ که میتونید هر چی‌ کانال به ریتم و song اضافه کنید. USB هم میخوره.

۷) سرعت نرم افزارش فوق‌العاده بالاست. نه مثل JUNO و یا کرگ PA که دق میده.

۸) بسیار ساز کوچک، اما محکم و با بلند گوهیی قوی است.

اما عیبهای بزرگش:

۱) هر چند برای من عیب به حساب نمیاد اما سمپل نمیگیره.

۲) کار باهاش بسیار سخته و اصلا یوزر فرندلی user friendly نیست. جوری که میخواهی‌ بعضی‌ وقتها بزنی‌ توی سرش.

۳) بزرگترین مشکلش اینه که هیچ دکمه‌ای روی پنلش نداره که بخوای صداهای ضبط شده یا حتا صداهای دستگاه را فرا خانی کنی‌. مثلا اگر الان داری وسط آهنگ با صدای پیانو میزنی‌ و اگر بخوای بعدش صدا رو به گیتار عوض کنی‌، یا باید یک شماره بزنی‌ یا اینکه با اون چرخونکش صدا رو عوض کنی‌. یعنی یک کار سخت و بیخود که یا باید شمارهٔ ۲۰۰ تا صدا رو که ساختی حفظ کنی‌، یا اینکه کمی‌ مکث کنی‌ یا بازی بازی کنی‌ تا صدا رو عوض کنی‌. این عیبی است که حتا یک ارگ ۴۰ هزار تومن هم نداره.

۳) اونقدر sequence کردن باهاش سخته که تقریبا می‌شه گفت نداره. چون باید جون بکنی‌.

۴) هیچ صدای شرقیی نداره. فقط یه دونه عود داره.

اما روی هم رفته می‌شه گفت که ساز خوبیه برای کسانی‌ که علاقه به نواختن دارند. برای کارهای کلاسیک فوق‌العاده است. حالا اگر فرصت کنم، چند تا از نمونه صداش رو با rythm هاش رو میزارم که بشنوید.

راستی‌ قیمتش هم من ۶۰۰۰ یوان خریدم که می‌شه تقریبا ۹۰۰.۰۰۰ تومن. با گارانتی دو ساله
hmf
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

خیلی وقت بود سری به اینجا نزده بودم، وقتی اومدم احساس کردم در حق رولند پرلود گویا خیلی اینجا داره اجحاف می شه. هیچ حرفی ازش زده نمی شه. همه ما یادمونه زمانی که رولند با E15 فقط صدهزار تومنی پا به بازار ایران گذاشت، تقریبا هیچ رقیبی در زمان خودش نداشت و هیچ کیبوردی نمی تونست صدای به اون قشنگی داشته باشه. یاماها که در اون زمان هیچ مدل قابل رقابتی با اون نداشت و تکنیکس هم با مدل KN440 و یا مشابه اون، که می تونست با اون رقابت کنه اولا ربع پرده نداشت، پلی فونی اون بسیارپایین بود (طوریکه حتی نمی تونستی چهار تا کلید را با هم فشار بدی) و سوم اینکه قیمتش حداقل دو برابر اون بود. بعد از اون سالها E70 وE86 سلاطین یکه تاز مجالس بودند. صدای صاف، شفاف، آکوستیک وبه قول خود رولند صدای انعطاف پذیر و پلاستیک رولند، واقعا باعث شعف در نوازنده و شنونده می شه. اما متاسفانه پس از E86 دیگه هیچ کیبورد دیگری از رولند در ایران نتونست بازار خوبی پیدا کنه. حتی قویترین ورک استیشن رولند، فانتوم Gکه در دنیا محبوب ترین ورک استیشن است و بالحق خیلی خیلی از موتیف یاماها و M3 کرگ سر تر است، هنوز در ایران کمتر شناخته شده است.
کیبورد پرلود به اعتقاد من یک اشتباه بزرگ توسط رولند بود و یک کیبورد غیر اقتصادی برای رولند. چون با قیمت بسیار کم اون، بازار کیبورد های دیگر رولند رو می رفت که قبضه کنه. اینه که فقط یک عمر کوتاه داشت و تولید اون کمتر از دو سال تداوم داشت و الان دیگه حتی تبلیغ هم نمی شه. حتی امسال در نمایشگاه NAMM چه در آمریکا و چه در شانگهای، همه محصولات جدید و قدیمی رولند توی غرفه رولند بود الا پرلود. دلیل اون را شاید بشه گفت:
1- تمام صداهایی که در کیبوردهای خانواده JUNO وجود داره در پرلود هم وجود داره. پس توجیه و تبلیغ صداهای JUNO همگی زیر سوال میره.
2- بیشتر صداها و بهتر بگم گلچین صداهای فانتوم رو داره. حتی تعدادی از صداهای کارت اکپنشن SRX, ARX فانتوم روهم داره.
3- موتور صدا و افکتش با فانتوم یکسانه.
4- ریتم سازی قوی و امکانات ارنجری کامل اون، رقیبی سرسخت در برابر JUNO می سازه.
5- سکونسر کامل اون، توجیه تبلیغ JUNO رو کاملا از بین می بره.
6- با افزودن اسپیکر بسیار قوی و محشر اون ، توجیه کیبوردهای سری GW رو برای مصارف خانگی کم می کنه.
7- و بیش از همه عرضه اون در سه نسخه آسیایی، اروپایی و لاتین ختم می شه. امکانی که فعلا در هیچیک از کیبوردهای رولند حتی در فانتوم هم وجود نداره.
8- داشتن فقط 1152 صدای معمولی و شاخه WROLD (که خود دارای بیش از هزار صدای دیگر است و البته در نسخه های مختلف متفاوت است.) که فعلا در هیچیک از کیبوردهای رولندوجود ندارد.
9- داشتن 32 درام کیت معمولی و شاخه WROLD (که خود دارای بیش از بیست درام کیت دیگر است و البته در نسخه های مختلف متفاوت است.) که فعلا در هیچیک از کیبوردهای رولندوجود ندارد.
10- امکان ریتم سازی بر روی کامپیوتر با نرم افزار همراه کیبورد
من به عنوان کسی که از هر روز از کار با پرلود لذت می برم، قویا می گم هیچ وقت از این کیبورد خسته نمی شید. اما در ایران خیلی ها اون رو نمی شناسند به یک دلیل و یا بگم به خاطر یک اشتباه بزرگ که هم خود شرکت رولند مرتکب شده و هم کسانی که این ارگ رو وارد ایران کردند. متاسفانه در ایران فقط نسخه آسیایی اون وارد شده. این کیبورد یک شاخه WORLD برای صدا و ریتم داره که صدا ها ، درام کیت ها و ریتم های اون نسخه رو در خودش جای داده. در نسخه آسیایی فقط یک صدای عود داره که به صداهای خاورمیانه شباهت داره و یک درام کیت خاورمیانه ای. هیچ ریتمی هم مناسب این منطقه وجود نداره. اما حدود هزار صدا و بیش از سی درام کیت هندی، چینی، تایلندی، نپالی ، مغولی ، اویگوری و اندونزیایی وجود داره که هیچکدوم به درد یک نوازنده ایرانی نمی خوره. اما در نسخه اروپایی اون که متاسفانه در ایران وارد نشده، انبوهی از صداهای خاورمیانه وجود داره. من نمی دونم این چه نسخه اروپایی ای است که 90% صداهاش مربوط است به خاور میانه. من لیست صداهای نسخه خاور میانه رو آپلود کردم و لینکش رو می ذارم که خودتان این لیست را نگاه کنید.
هر آنچه که در یک نسخه اورینتال و یا ترکی می بینید در این کیبورد وجود داره و به مراتب کاملتر از OR700 ، PA500Oriental وحتی این رقیب جید PSR-A2000 می باشد. هشت نوع صدای قانون ، هشت نوع صدای عود، انواع نی انبان، باقلامای طبیعی و الکترونیک، ارگ شرقی، آکاردیون شرقی و ترکی، دیوان، بیش از ده مدل نی، فلوت و کوالای شرقی، قره نی و ساکسوفون شرقی، انواع همنوازی های ارکستر و استرینگ شرقی، کمانچه و رباب بسیار زیبا، ویولون بسیار ایرانی و صداهای شرقی دیگری که بیش از هر چیز دینامیک صدا شما رو متعجب می کنه. چیزی که موتیف و PSR-S910 اونها را با صدتا منت در غالب MegaVoice در صداهای غربی به شما عرضه می کنه، در پرلود به وضوح در خصوص صداهای شرقی دیده می شه. در کنار اینها بیش از ده درام کیت خلیجی، ترکیه ای و یونانی هم خواهید داشت که می تونید بهترین ریتم های شرقی، ایرانی، محلی، ارمنی، کردی و بندری رو بسازید. تنها سازها و درام هایی که در این کیبورد نیست، صداهای صد در صد ایرانی مثل تمبک ، تار وسنتور هستند. هر چند مشابه اونها فراوونه. هیچوقت در این کیبورد صدای ایرانی کم نمی آرید و نیازی به سمپل نخواهید داشت. هر چند تلاش کرگ در Pa500Persian واقعا جای تقدیر داره.
اما متاسفانه نه در سایت رولند و نه در کاتالوگ اون هیچ جا شاره نشده که آیا می توانید ورژن کیبوردتون رو عوض کنید یا خیر. سایت رولند فقط امکان دانلود فایلهای ارتقا کیبورد رو از ورژن یک به دو به شما میده ولی نمی تونید اون رو عوض کنید. اگر این کیبورد رو شما در ایران خریدید احتمال بسیار زیاد آسیاییه و شما هم مثل من علاقه مند به تغییر اون به اروپایی هسیتد. اما جوینده یابنده است. من بالاخره این کار رو کردم. مهمه بدونید که شما باید علاوه بر نرم افزار و ورژن کیبورد باید ROM کیبورد خود را نیز آپگرید کنید و سمپلهای صداهای جدید را روی آن قرار دهید. این کار متاسفانه به اطلاع خریدار رسونده نشده، ولی کاملا امکان پذیره و شما می تونید به راحتی با کپی کردن فایل های آپگرید نرم افزار و آپگرید ROM این کار روانجام بدید. من این فایل ها رو مستقیما از خدمات پس از فروش رولند در ایتالیا گرفتم. اگر کسی خواست برام پیغام بذاره من براش می فرستم. شما در عرض چند دقیقه شرقی ترین کیبورد تاریخ رولند را خواهید داشت. بعد از اون دیگه حاظر نیستید حتی یک بار صداهای مصنوعی، تخت و بدون احساس شرقی یاماها و کرگ رو که گویا فقط برای اینکه توی لیست صداهاشون اونا رو داشته باشند گوش بدید.
یکی دیگر از امکانات بسیار قوی دیگر پرلود افکت های اون هستند.هفتاد و هشت نوع افکت که هر کدام یک منو برای تنظیمات دارند در پرلود وجود دارند. شما می توایند همزمان سه لایه افکت داشته باشید. یک لایه برای ریتم یا سانگ، یک لایه برای صدایی که دست چپ میزند و یک لایه برای صدایی که دست راست می زند که البته امکان مخلوط کردن صدای دست چپ و راست با هم نیز وجود دارد. در هر لایه افکت می توانید یکی از ده نوع ریورب (با تنظیمات) بعلاوه یکی از انواع کروس (و یا اکو) بعلاوه یکی از افکت های ویژه (و یا DSP و یا کمپرسور) را به صدا بدهید. لذا در هر لحظه میتوانید نه عدد افکت فعال داشته باشید. هرچند کیبوردهای ورک استیشن و کیبوردهای کرگ از لحاظ افکت بسیار قوی تر به نظرمی رسند و حتی در تریتون امکان این وجود دارد که به هر ترک سانگ یک افکت خاص بدهید و یا به هر یک ازهشت لایه صدا، یک افکت جداگانه بدهید، اما کیفیت افکت های پرلود به مراتب بهتر از کرگ و یاماها هستند و درضمن فراموش نکنید شما از یک ارنجر تقریبا هزار دلاری حرف می زنید. برای اینکه بهتر این قضیه را متوجه شوید، افکت های پرلود با فانتوم جی کاملا یکسانند.
اما من این ساز رو برای کسانی که اون را برای مجالس می خواهند توصیه نمی کنم که بهترین ساز در این رنج قیمت همون Pa50 است و دور و بر این کیبورد اصلا آفتابی نشند، چون به دردشون نمی خوره. اما این کیبورد رو به اون کسانی که عاشق موسیقی و کیبورد و نوازندگی هستند و با کیبورد حال می کنند اکیدا توصیه می کنم. مطمین باشید هر تخیل موسیقی ، در هر سبکی که دارید،روی پرلود می توانید به عالی ترین سطح پیاده کنید. انبوهی از صدا و درام کیت، امکانات ریتم سازی و ویرایش فوق العاده قوی ریتم و سانگ و یک دنیا افکت شما رو از هر ساز دیگری بی نیاز می کنه. در حین نوازندگی از کیفیت مکانیکی و طراحی این کیبورد لذت خواهید برد. من خودم دو تا کیبورد دیگر کرگ هم دارم. اما کلیدهای رولند عالیند، شما هر کاری که بخواهید و با هر تکنیکی که بخواهید می توانید با کلیدهای اون کار کنید. اما توی این قیمت هیچ کیبوردی از یاماها و کرگ به شما این کلید ها رو نمی ده. فقط در تایرس،موتیف ، تریتون و Pa-1x و Pa-2x (و نه Pa-3X که به اعتقاد من بزرگترین ایرادشه و اگر یکبار باهاش بزنید، کلیدهای اون توی ذوقتون می خوره.) این صفحه کلید حرفه ای را خواهید داشت و هیچ کیبورد هزار دلاری این صفحه کلید رو به شما نمی ده.
با بودن پرلود، خریدن ارنجرهای GW-7 و GW-8 و تموم کیبوردهای سریJUNO (البته به غیر از Juno-Gi ، چون کارش چیز دیگریست و سکونسر قوی اون قابلیت ضبط و ویرایش ترک Audio هم داره) یک اشتباهه.
پس اگررولند پرلود دارید حتما به فکر ارتقای اون به نسخه اورینتال اون (که نمی دونم چرا اسم اروپایی روش گذاشتند) باشید. شاد باشید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آقای hmf عزیز خسته نباشی.
حالا زیاد ناراحت نباش شما.خدا بزرگه. اینطور که شما نوشتی پرلود درطول تاریخ بهترین کیبرد بوده و هست.
شما یا باید مدرک و منبع شناخته شده بذارید ، یا مثل باقی بچه های شناخته شده ی سایت بفرمایید که این نظر شخصیه شماست.

پرلود اصلا ارتباطی به JUNO نداره و کار هرکدوم جداست.
یا اینکه به هیچ وجح بهترین صداهای فانتوم در پرلود نیست و فقط تعدادی از اونها هست
و...
شما میتونی دمو از پرلود بذاری که قطعا همه مشتاق هستند و علاقه مند و کلی هم از شما متشکر میشند
و یا از منابع رسمی مشخصات دستگاه رو با هم قیمت های خودش مقایسه کنید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات