Yamaha Motif XF

سینت های مخصوصی صداسازی و آهنگسازی حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

Re: Yamaha Motif XF

پست خوانده نشده

sarmad_dehnadi نوشته شده:دوستان ازتون خواهش می کنم به جای گمانه زنی، تو اینترنت تحقیق بفرمایید تا کلی اطلاعات صحیح به دست بیارید.
دوست عزیز ما چندیدن سال است داریم از توی اینترنت و سایت های رسمی اطلاعاتی رو بدست میاریم که حتی گاه خود دارندگان کیبردها هم نمیدونند. تمام این سایت بر همین اساس بنا شده و منبعی فارسی است که براساس توضیحات و مشخصات اینترنی و فیلم و صدا وسایل موسیقی رو بررسی میکنه.
متاسفانه کمتر کسی پیدا میشه که مثل من و اساتید دیگه سایت و شما خالصانه بیاد و کیبرد و وسیله اش رو بادقت و علاقه معرفی بکنه و برای همه توضیح بده و گاه برخی هم تصور میکنند هرکس توی اینترنت فعالیت میکنه بیکار است و وقت زیادی داره که کاملا اشتباه است.پس در چنین حالتی کاملا طبیعی است که دربرخی موارد ما گمانه زنی کنیم و از روی احتمالات دستگاه رو شناسایی کنیم.
ما منبعی هستیم که فقط از روی سایت های رسمی و نمونه های بصریه کاربران برای همه علاقه مندان اطلاعات تهیه میکنیم.هرچند ناقص یا دربرخی موارد ناخواسته اشتباه.همین که شما XF دارید برای من هم جای تعجب داشت و هم باعث خوشحالی بود که بتونیم از وجودتون استفاده کنیم و XF رو بیشتر بشناسیم چون قطعا خود من یکی از طرفداران MOTIF هستم.
sarmad_dehnadi نوشته شده:سمپل بانک های که فرمودید نادرست بود . اینها یه سری سمپل هستن که از موتیف گرفته شدن و حتی یک دهم کیفیت و کارایی موتیف رو ندارن
اینها از موتیف گرفته نشده اند دوست عزیز. اینها VSTهای بزرگ و معروف دنیا هستند که بزرگترین آهنگسازان باهاشون کار میکنند و من هم عرض کردم اینها روی کامپیوتر نصب میشوند و نه کیبرد. اینها مارک های معروف vst و نرم افزار هستند. تازه چندتاش نرم افزارهای میزبانی مثل cubase هست. یعنی cubase رو از داخل motif دراوردن؟

اطلاعات دیگه ای که دادید واقعا عالی بود و درکنار دکمه تشکر باز هم از شما تشکر میکنم. راستی اگر کاری با این کیبرد ارائه کردید یا سخته اید همه خوشحال میشیم برامون بذارید.
واقعا قیمت های بازار وحشتناک شده ورگنه من قطعا الان عاشقانه یک mitif xf6 و xf7 میخریدم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:انواع بسته های سمپل و نرم افزار مخصوص MOTIFهای XS و XF :
http://ie.ioffer.com/si/yamaha+motif
البته این بسته ها ساخت یاماها نیست و روی کاپیوتر نسب میشن ولی توسط ارتباط MOTIF و کامپیوتر براحتی توسط کیبرد باسرعت بالا و حرفه ای قابل نوازندگی و استفاده هستند.

*این دقیقا پست شماست. در جمله اول شما فرمودید "انواع بسته های سمپل و نرم افزار مخصوص MOTIFهای XS و XF". در صورتی که اون vst ها هیچ ربطی به موتیف نداره.
*یه لینک دیگه هم که گذاشتید مربوط به بانک های سمپلی بوده که از موتیف گرفته شده و با فرمت VST و فرمتهای دیگه جهت استفاده توی DAW های مختلف از جمله CUBASE و REASON عرضه میشه و کیفیت و قابلیت هاشون با خود موتیف قابل مقایسه نیست.
*کسی نگفت CUBASE از موتیف گرفته شده !!!!!!!!
به هر حال SOUND LIBRARY برای موتیف رو فقط از سایت MOTIFATOR میشه پیدا کرد.
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بله اون دقیقا نوشته من است و کاملا هم درست است.دوست عزیزم اگر قصد کمک و دوستی باما رو دارید که باعثه افتخاره و اینجا همه برای خودشون در زمینه های مختلفی از موسیقی و کیبرد استاد هستند و همه هم گیر کارو زندگی شخصی هستند ، از جمله خود شما. من شما رو بزرگوار و هنرمند میدونم وبا وجود تجربه ی 21ساله ام ، همین چند قابلیت از موتیف هم که از شما یادگرفتم خیلی ممنون هستم که اطلاعاتی به شخص من یاد دادید.ولی با لبخند میگم بازهم اگر من جای شما بودم اینجا رو توضیح بارون میکردم و عکس و فیلم از دستگاه خودم برای همه میذاشتم که باقی مجبور نشن با احتمالات کار کنند و من با اشتباهاتم شما رو ناراحتم نکنم.
بهرهال فکر میکنم شما اصلا روی لینک ها کلیک نکردید. این دیگه واضح هست و همه کاربران میبینند.
اسم و مارک این شرکت ها و برندها رو روی پک ها دیدید؟
یعنی تمام شرکت های بزرگ و معروف سازنده ی بهترین vstهای دنیا مثل giga و sf2 و nki و east west و باقی صداهاشون رو از motif گرفتند؟
اصلا منظورتون از این حرف یعنی چی؟؟

این vstها احتمالا روی نرم افزار cubase al ضمیمه ی دستگاه نصب میشن و اگرهم اینطور نباشه بهرهال این سایت به موتیف لطف کرده اینها رو برای نصب گذاشته.
اون سایتی هم کهشما معرفی کردید کاملا درسته و مخصوص موتیف است.
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده: اسم و مارک این شرکت ها و برندها رو روی پک ها دیدید؟
یعنی تمام شرکت های بزرگ و معروف سازنده ی بهترین vstهای دنیا مثل giga و sf2 و nki و east west و باقی صداهاشون رو از motif گرفتند؟
اصلا منظورتون از این حرف یعنی چی؟؟

این vstها احتمالا روی نرم افزار cubase al ضمیمه ی دستگاه نصب میشن و اگرهم اینطور نباشه بهرهال این سایت به موتیف لطف کرده اینها رو برای نصب گذاشته.
اون سایتی هم کهشما معرفی کردید کاملا درسته و مخصوص موتیف است.
من خودم 2 ترابایت vst دارم و هیچ کدومشون هم از MOTIF گرفته نشدن. بنده همچین ادعایی نکردم.
حرف من اینه که کلا VST ها نیازمند سخت افزار MOTIF نیستند و پس از نصب رو نرم افزار میزبان با میدی کیبورد هم اجرا میشن.
*اون دسته از VST هایی که روی پکشون اسم موتیف رو دارند( ساخت هر شرکت)، از موتیف سمپل گرفتند ولی حتی اون ها هم برای اجرا نیازی به سخت افزار موتیف ندارند.
به عبارت دیگر VST ها دو دسته اند:
دسته بزرگتر صداهای خودشون رو دارند
دسته کوچیکتر از سینتی سایزر های سخت افزاری مثل MOTIF ، FANTOM و TRITON سمپل گرفتن.
هیچکدوم از دو دسته بالا برای اجرا به سینتی سایزر سخت افزاری نیاز ندارند.
وقتی عبارت "انواع بسته های سمپل و نرم افزار مخصوص MOTIFهای XS و XF " رو به کار می بریم باید منظور مون فقط و فقط یکی از دو مورد زیر باشه:

http://shop.motifator.com/index.php/voi ... l?limit=30

http://www.kvraudio.com/product/motif_x ... _by_yamaha

مورد دوم ساخت خود YAMAHA است و از خودش صدا نداره و لازمه که سخت افزار موتیف رو داشته باشید صدا رو از اون بگیرید. اما تمام کنترلر ها و پارامترها ی صدا رو می تونید توش تغییر بدید.

پایان بحث درباره این موضوع. تصویر
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

هر کدوم از دوستان اگه سوالی در مورد MOTIF XF دارن من در خدمتم.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

پست خوانده نشده

sarmad_dehnadi نوشته شده:هر کدوم از دوستان اگه سوالی در مورد MOTIF XF دارن من در خدمتم.
ببخشید در بانک صوتی موتیف صدای Irish pipe Air که برای اولین بار در تایروس 3 استفاده شد وجود داره ؟؟؟؟
اگه وجود داره امکان داره از این صدا برامون سمپل Wave بگیرید ( حدود دو اکتاو وسط کافیه )
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

دوست عزیز چک می کنم اما سمپل گیری به این شکل و بدون اجازه از کمپانی غیر قانونیه. اگر چه اینجا ایرانه اما بهتره به کپی رایت احترام بزاریم.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

من تو DATA LIST چک کردم فقط اینو پیدا کردم"Irish Pipe Legato". کلا developer های motif و tyros دو تا گروه مجزا هستن و اسم گذاری هاشون فرق می کنه. همون طوری که قبلا عرض کردم صدا های پریست tyros قشنگ تر هست از موتیف ولی میشه 95 درصدشون رو با موتیف ساخت.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

من3بار عرض کردم.و دیگه تکرارش لازم نیست. اون پکها ازبزرگترین شرکت های سمپل سازی هستند و هیچکدومشون از موتیف گرفته نشده اند. شما درابتدا بطور کلی گفتید همه اینها از موتیف گرفته شده اند.حتی نرم افزار cubase رو از موتیف گرفته اند که توی اون پک ها بود.بعد کم کم حرفتون رو عوض کردید.
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

جالبه که حرف تو دهن من می زارید. من حرفم رو به روشنی توی پست هام توضیح دادم. شما اگر حاضر نیستید حرفتون را تصحیح بفرمایید اشکالی نداره. اگه فکر می کنید که من اینقدر بی سوادم که گفتم cubase رو از موتیف گرفتن دیگه جای بحثی باقی نمی مونه.
شما استاد اعظم هستید و ما خاک پای شماییم قربان.

تسلیم.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات