نگهداری و تعمیرات عمومی کیبردها

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
atashi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO sa21
کیبرد فعلی: تایروس 5
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: شیراز

Re: تعمیرات کیبوردها

پست خوانده نشده

سلام خدمت همه دوستان

میخواستم ببینم کسی تعمیر فلاش کارت pa80 را بلده

بازم ممنون
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

پست خوانده نشده

در مورد تعمیر فلش کارت باید بگم که ( تا اونجایی که من اطلاع دارم) تعمیرات بصورت کلی نه چون اگه فلش رو باز کرده باشی با آی سی و چیپ ستهایی مواجه میشی که پا یه های بسیار نزدیک به هم و ریزی دارند . البته تعمیرکاران موبایل اگه بخوان و آی سی مورد نظر گیرشون بیاد میتونند یه کارایی بکنند ولی من تا حالا شاهد تعمیر فلش کارت سوخته نبودم .
شاید مواردی از سرویس یا رفع اتصال کوتاه یا ترمیم شکستگی دیده باشم ولی تعمیر نه .
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

ali666ila نوشته شده:مرسی از راهنماییتون آقا هادی گل ... از کم سعادتی بنده است نزدیک شما نیستم...

+ فقط نگفتین قیمت پستونکها چقدر است ؟!
سلام بر شما دوست عزیز،

البته سوال شما از جناب هادی عزیز بوده است، از اینکه به مبحث دعوت نشده، جواب میدهم، عذر خواهی میکنم.
در کرگ Pa800 چهار رشته 12 زوج و یک رشته 13 زوج از این ذوج پستونک ها موجود است. قیمت هر رشته 12 زوج ای، چیزی بین 17 الی 50 هزار تومان است. تفاوت قیمت در کیفیت جنس و شرکت سازنده و شرایط قطعه است. من حتی دیده ام که قطعات دسته دوم را نیز فروخته اند. برای مثال من این رشته ها را برای کیبرد یاماهای قدیمی، البته با شرایط دسته دوم، به قیمت هر رشته کامل، 14 هزار تومان خریدم.

حتما سوال میفرمائید که؛ چطور کیفیت و برند آن متفاوت است؟ شرکت های دیگری اقدام به ساخت این قطعات کرده اند. قطعات اصلی گران تر هستند ولی عمر آنها بیشتر است. قطعات غیر اصلی، به دلیل کیفیت پائین تر، عمر کمتری داشته و پس از مدت کوتاهی، کلاویه ها از حالت تنظیم خارج میشوند. در این حال، با سرعت نواختن ثابت، برخی از کلاویه ها با صدای بلند تر و برخی با صدای کمتری پخش میشوند. کیفت جنس این قطعه، در مقاومت قسمت لاستیکی پستونک ها در برابر پارگی، و همچنین از بین رفتن قسمت مربوط به اتصال واقع در نوک آن تاثیر میگذارد.

برخی از تعمیر کاران، به جای تعویض یک رشته، بصورت کامل، تکه یا یک زوج پستونک ای (حتی یک عدد پستونک) را از یک رشته بریده و جداگانه تعمیر یا تعویض میکنند. در نگاه اول اینکار باعث کاهش هزینه پرداختی توسط مشتری شده و رضایت ایشان جلب میشود. ولی از آنجائیکه معمولا یکسری کلاویه ای که در کنار هم هستند، (کم و بیش) به یک اندازه مستهلک میشوند، پس از مدت کوتاهی، دوباره از یک سری کلاویه، یک کلاویه دیگر از کار می ایستد و کاربر دوباره به سراغ تعمیرگاه میرود. اگر اجرت تعویض پستونک ها را حساب کنید، در واقع با روش تعویض تک پستونک یا به اصلاح "خرده کاری" مبلغ گزافی را از دست خواهید داد. بسیاری از افرادی که قصد فروختن دستگاه خود را در این شرایط دارند، برای کاهش هزینه، از این روش استفاده میکنند. به همین دلیل خرید این گونه از دستگاه ها با ریسک همراه میشود. چون اغلب، پس از مدت کوتاهی، کلاویه جدیدی از کار می ایستد!

دوستانی که پیانیست هستند، بهتر است که از کلاویه های چکشی و پیانوئی استفاده کنند. این موضوع، در یکی از موضوعات، بصورت مفصل، بحث و بررسی شده است. در صورت تمایل میتوانید آنرا جستجو بفرمائید.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

رامین جان دقت کن اگه به بدنه آداپتور آسیب نزدی و آدابتور قابل تعمیر باشه میتونی به قیمت یه آدابتور دست دوم بفروشی.
ببین برای فروش (بسته به قطعاتی که دچار آسیب شدن) شما باید از قیمت آدابتور بکاهی(کم کنی) .
اگر هم بخواهی تعمیر کنی بعد بفروشی که با صرفه تره اگه تصویر دقیق از پشت و روی برد آدابتور بذاری میگم چیکار باید کنی .
اگر هم بخواهی همین جوری ردش کنی چون قطعات اصلی آدابتور نادر و کمیابه باید حداقل 8000 تا 13000 بخره البته این نظر منه
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa80

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده:رامین جان دقت کن اگه به بدنه آداپتور آسیب نزدی و آدابتور قابل تعمیر باشه میتونی به قیمت یه آدابتور دست دوم بفروشی.
تنها قسمتی که آسیب دیده همون اتصال پشت آداپتوره که تو تصویر مشخصه ( پایین سمت چپ ) . قطعات روی کیت همه سالم و دست نخوردست . لینکشو گذاشتم چون عکس یه خورده حجمش بالاست اینجا جاش نمیشه
http://webmaster.loxblog.com/upload/webmaster/image/221220102401.jpg

recordstyle نوشته شده:برای فروش (بسته به قطعاتی که دچار آسیب شدن) شما باید از قیمت آدابتور بکاهی(کم کنی )
هادی جان من دیگه a1000 ندارم اگه کار تعمیر میکنی فکر کنم به درد خودت بخوره قطعاتش کاملا سالمه شاید هم بتونی لایه نازک کنده شده از بین رفته رو با هویه یا هز چیز دیگه ای پر کنی و راش بندازی ولی با قیمت بالای 20 تومن اگه ازم بگیری فکر کنم به نفعت باشه تظرت چیه ؟؟تصویرخواستی با فلش کارت دست دوم تمیز هم عوض میکنم
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

رامین جان با قیمت 25000 تومن من برات آدابتور آک ولی غیر اصلی میفرستم آدابتور آک اصلی هم به قیمت 40000 تومن و دست دومش هم 25000 تومن .(گفتم که تعمیر کارا مرده خر هستند یعنی برای من 10000 می ارزه)
در مرود تعمیر باید بگم خدا کنه بعد از این که مدار رو اینجوری کثیف کردی به برق نزده باشی؟
زدی؟
خوب این طوری که من دیدم تو تصویر مقاومتهای ریز سر جاشون هستند ولی اگه گرمای هویه کارشون رو تموم نکرده باشه
شما دقت کنید که تمامی شورتی های(موارد اتصال کوتاه) بین مدارهای روی برد رو از بین ببرید.حالا چه با پاکسازی بوسیله هویه(برداشتن لحیم های اضافی)و یا از بین برده کثیفی های حاصل از حرارت هویه بوسیله اسپری خشک. توجه داشته باشید که برای اطمینان از جلوگری از اتصال کوتاه بین مدارهای نزدیک به هم رو که در پاک شدن کاملش شک دارید با یک پیچ گوشتی خیلی نازک به آرامی پاک کنید به طوری که مواد زیرین کیت(که همان چوب فشرده هست) پیدا شود.
تصویر
حالا اگر محلی که برای خروجی ولتاژ مشخص گردیده کنده شده یا دوباره قابلیت لحیم کاری در آن محل را ندارد شما همان مسیر از مدار رو دنبال کنید و در نزدیک ترین نقطه لحیم کاری به محل قبلی لحیم کاری کنید(برای هر دو قطب به همین صورت عمل کنید)
در ضمن قسمتهای از لحیم کاری مدار رو که نقاط لحیم کاریشون کثیف یا مخدوش شده دوباره لحیم کاری کنید تا نقاطی را که ممکنه دچار لحیم مردگی شده باشد رو احیا کنید.
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

هادی جان نمیدونم این اتصالات از اول چجوری بودن که بخوام به حالت اول درش بیارم من اگه میتونستم نعمیرش کنم به این روز نمینداختمش !!!
ترجیح میدم از این بیشتر داقونش نکنم .. باشه به همین قیمتی که گفتی بهت میدم امیدوارم به دردت بخوره ... شماره 2 که تو عکس مشخص کردی اصلا دست نخورده فقط خروجی ولتاژ که گفتی اتصال نازک زیرش مخدوش شده .. یکی از دو نیمه جعبه ش رو هم پیدا نکردم ... فکر نکنم به دردت بخوره اگه بخوای اوراقش کنی درسته !
شمارمو تو پیام خصوصی برات گذاشتم
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

ممنون از آقا هادی عزیز بابت اطلاعات کامل و مفید ... یه سوال درباره کرگ دارم .. پی 50 من بعضی وقتا یه صدای خش خش از بلندگوهاش شنیده میشه هم از بلندگو و هم از هدفون .. آیا میتونه از فلش باشه ؟؟ ممکنه از این بد تر هم بشه ؟؟ ناگفته نمونه که خیلی کم پیش اومده شاید در طول 8 ماهی که داشتم دو یا سه بار متوجه این خش خش شدم . تو سایت کرگ هم مطرح کردم ولی همونطور که میدونید اونجا اگه بپرسید دمای هوای تهران چتده فورا شماره آقای "ن پور "رو میدن به جای جواب دادن ... واقعا که !!!!
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

ramin1358 نوشته شده:ممنون از آقا هادی عزیز بابت اطلاعات کامل و مفید ... یه سوال درباره کرگ دارم .. پی 50 من بعضی وقتا یه صدای خش خش از بلندگوهاش شنیده میشه هم از بلندگو و هم از هدفون .. آیا میتونه از فلش باشه ؟؟ ممکنه از این بد تر هم بشه ؟؟ ناگفته نمونه که خیلی کم پیش اومده شاید در طول 8 ماهی که داشتم دو یا سه بار متوجه این خش خش شدم . تو سایت کرگ هم مطرح کردم ولی همونطور که میدونید اونجا اگه بپرسید دمای هوای تهران چتده فورا شماره آقای "ن پور "رو میدن به جای جواب دادن ... واقعا که !!!!

رامین جان در این مورد باید بگم که چند مدت پیش یهنی 2 سال پیش یک کیبورد pa50 تبدیلی پیش من آوردند و گفتند که این کیبورد مثل این که جن زده باشش یه وقتایی مثلا دو ماهی یک ماهی دو هفته ایی یک باز یه صدای نویزه کوچکی میده.

من هم برام عجیب بود وقتی کیبورد رو تست کردم متوجه شدم که خروجی ها هیچ اشکالی ندارند البته تا آمپلی فایر دستگاه ولوم و سوکتها رو هم چک کردم باز مشکلی نداشت دیگه داشتم گیچ میشدم بعد رفتم سراغ پری آمپلی فایر و اون هم مشکلی نداشت یه روز کامل وقتم رو گرفت و باز نفهمیدم چشه تا اینکه روز بعد که داشتم باهاش میزدم تا مشکل رو ببینم همینطور که با بانکهای صدا ور میرفتم روی یک ساز لید سینتی که رسیدم متوجه یه نویز ریز در خروجی شدم که حتی با برداشتن دست ادامه پیدا میکرد وقتی خوب دقت کردم متوجه شدم تا تداخل چند افکت با هم باعث این موضوع میشد چون این افکتها که با هم ترکیب میشد یک گستره صدایی رو با یک دامنه وسیع (پر حجم یا به اصطلاح کثیف) بوجود میآورد که خروجی قابلیت ارائه شفاف این صدا رو نداشت پس یک نویز کم رو ارائه میداد و دلیل این که چند ماهی یک بار دوچاره این مورد می شد این بود که وقتی از طرف جویا شدم چند مدت یه بار با این بانک صدا مینواختی گفت در برخی از مجالس که آهنگهای تکنو و دانس میخواستند من هم دیگه مطمعن شدم که جریان چیه و به طرف حالی کردم کیبوردت هیچ نقصی نداره فقط ......

این مورد رو دوستانی که psr های یاماها رو دارند زیاد مشاهده کردن که وقتی CHORUS زیاد به یک ریتم و ساز بدهید علاوه بر این فیلتر(HARMONIC CONTENT و BRIGHINESS) زیاد به همین ساز و ریتم بدید صدای خش خش(یا اشباع صدا رو) می توانید بشنوید.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

البته ناگفته نماند که مشاهده عینی و تست حضوری بسیار حائز اهمیت هست یعنی من تا کیبورد شما رو از نزدیک نبینم نمیتونم بگم صد در صد موضوع همین هست ولی یک مورد مثل این چیزی که شما فرمودید رو شخصا تجربه کردم در ضمن مسایلی مثل نوسانات برق بسیار حائز اهمیت هست و برای همین هست که دستگاهایی مثل استاپ لیزر اینقدر مهم هست
باور کنید این نوسانات یا متناوب بودن جریان الکتریسیته باعث برخی نابسانمایهای الکتریکی میشود که در تخصص بنده نیست من شخصا یک مورد GEM WK2 پیشم آوردند و گفتند اصلا روشن نمیشه من وقتی زدم به برق در کمال تعجب مراجعه کننده ها روشن شد . وقتی این مورد چند بار تکرار شد اونا گفتند کیبورد تا تو رو میبینه میترسه(از باز شدن) و درست میشه تصویر
ولی من با یقین گفتم با خرید یه استاب لیزر مشکلتون حله چون برق خونتون یه ناسازگاری با منبع تغذیه این داره و دقیقا همین طور هم شد.
ولی دستگاه شما رو نمیدونم اگه بتونی یه کلیپ بذاری وقتی اون صدا رو میده خیلی خوبه .
در ضمن اگه خش خش که میگی خیلی هم آشکار نیست و به قول خودت چند ماهی یه بار میشه من توصیه میکنم حساسیت بی جا به خرج ندی و بی خودو بی جهت این بنده خدا رو زیر هویه تعمیر کار نده .
راستی اگه امکانش رو داری توی خونه یکی از دوستات که فاز برقش با لاین شما فرق داره امتحان کن.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات