CASIO AT3-AT5

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: CASIO AT3-AT5

پست خوانده نشده

البته با وجود اینکه من از صداهاش واقعا بدم اومد و از سلیقه ی شخصیه من صداهای اورینتالش بسیار مصنوعی هستند ، ولی با اقیمتی که خیلی کمتر از a2000 و a1000 و pa500per و pa800 و pa80 داره برای یک کاربر خونه گی گزینه ی تقریبا کاملی است. بخصوص اینکه دیگه فلاپی خور نیست و رم SD میخوره و MIDI/USB داره برای اتصال به کامپیوتر و میکروفون و ضپط و پخش audio.
و البته ریتمسازی و صداهاسازی رو هم دست پا شکسته داره.
ولی خوب ساپورت AT3 و AT5 تقریبا 0 است و اگر کاربر چشم به ساپورت کیبردهای یاماها و کرگ و حتی gem داشته باشه ، خیلی حسرت میخوره ک چرا دستگاه خودش هیچی براش نیست و باعث دلسردی میشه.
بهتره که خودتون بمرور کار رو باهاش یاد بگیرید و در اینده ای مناسب اون رو ارتقا بدید.
موفق باشید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

امیر خدامی نوشته شده:سلام من امیرم یه casio at3 خریدم 8 ماه پیش 960000تومن پشیمون شدم خفن.هیچ کاری نمیشه باهاش کرد .اگه میشه دقیق بگید چجوری میشه رفت تو محیط ریتم سازی

سلام دوست عزیز.
این کیبورد امکاناتش همچین کم هم نیست، دوستان کم لطفی می کنن البته! تصویر و خیلی کارها میشه باهاش کرد. مخصوصا کارهای ایرانی. تصویر

امیر آقا ، برای منوی ریتم سازی که دیگه ساده تر از این نمیشه! شما هم که 8 ماهه این را دارین باید دیگه این چیزاشا بدونین .اصلا نمیخواد ادیت کنی. میتونی از نو ریتم بسازی.

بدین صورت:
1. میری توی لیست ریتم های یوزر و یک ریتم خالی را انتخاب میکنی.
2. دکمه ی Pattern Sequence را میزنی و وارد محیط ریتم سازی میشی.
3. کلید فانکشن را با منو (همراه هم) میزنی و وارد منوی آپشن هاش میشی. مترونوم را روشن کن و اگه ریتم رنگی میخوای کوانتایز را 16T بزار. حالا از آپشن ها خارج شو.
4. هر پارتی که میخوای بسازی را با Main/Variation/... انتخاب کن و همین طور اون خط از ریتم را که میخوای بسازی. مثلا این که الان درام را (به صورت پیش فرض) یا این که پرکاشن یا باس یا آکورد و ... را میخوای بسازی. (با چپ و راست عوض میشه)
5. دکمه ی رکورد را میزنی تا به حالت چشمک زدن بیاد. بعد حالا توی دکمه های سمت راست یه درام کیت (مثلا) انتخاب کن و بعد Play را بزن. با مترونوم میتونی الان ریتمتا بسازی و با پلی هم استاپ کنی. اگه خواستی دوباره ادامه بدی دوباره رکورد و پلی را میزنی.
6. وقتی داری آکورد ها را میسازی خیلی راحت توی تنظیمات میکسر ولوم هم تراک را میتونی تنظیم کنی به همراه کلی چیزای دیگه. تنظیمات میکسر مربوط به هر ریتم با ریتم سیو میشه.
7. هیچ وقت از افکت های دی اس پی برای آکورد های ریتمت استفاده نکن. (برای صدا سازی لازمش داری) صداهای آماده ی خوب اونقدر داره که لازم نباشه یه خط دی اس پی بی زبون را حروم بکنیم. تصویر

البته در مورد صداهاش هم بگم که باید روی صداهاش یه کمی کار کرد. چون صداها خامه و از اولین لحظه ی اتک ضبط شده تا چند ثانیه و بعدش هم که سیموله میشن به صورت استاندارد.
البته من یه بانک صدا از صداهایی که برای AT5 ساختم تا چند وقت دیگه میزارم که دوستان اگه بخواین استفاده کنن. (بزار یه کم زیاد بشن) تصویر
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

امیر آقا ، اگر باز هم مشکلی یا سوالی داشتی بپرس.
اگه بتونم جواب میدم و کمکت میکنم.
با این کیبورد میشه کلی کار کرد. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

من از طرف این کاربر از شما MNS عزیز تشکر میکنم بابت توضیحات کاملتون.
خیلی خوبه که شما از این کیبرد راضی هستید. اگر کسی میتونست یک pack تقریبا متنوع حداقل با 15 الی 20 ریتم و تعدادی صدای ساخته شده برای این AT3 و AT5 بسازه خیلی خوب بود و خریدار هم داره. حتی براش میذاشتیم توی فروشگاه ارتعاش...
بهرهال کببرد بدی نسیت به نسبت قیمتش
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

MNS جان اگر بتونی تعدادی عکس واضح با کیفیت حدودا 2مگاپیکسل از برخی منو های اصلیه دستگاه بذاری و مختصر توضیحی هم براشون بدی ممنون میشم. من هم عکس ها رو توی پیسوت خود سایت دائمی میکنم.
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

بسیار خوب بهرنگ جان تصویر

پس من یک سری عکس از منوی ریتم سازی و صدا سازیش می گیرم (دو دسته ی جداگانه) و یک سری توضیحات هم روشون می دم.

در مورد ریتم و صدا هم به روی چشم. یک بانک صدا با یه پک ریتم سعی می کنم آماده کنم که بزاریم توی سایت. البته قبلش باید لطف کنی و دمو هاش را ببینی که کیفیت ریتم ها و صداها را تایید/چک کنی که اگه اصلاح میخوان انجام بدم. تصویر
به امید خدا این کار را در آینده ی نزدیک انجام میدم.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

MNS عزیز ( اسم شریفت رو نمیدونم )
خیلی خیلی عالیه که میخوای برای این کیبورد ریتم بسازی .. حتی میتونه تو فروش این کیبورد تاثیر داشته باشه .... ما هم هرطور که بتونیم کمکت می کنیم
موفق باشی
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:MNS عزیز ( اسم شریفت رو نمیدونم )
خیلی خیلی عالیه که میخوای برای این کیبورد ریتم بسازی .. حتی میتونه تو فروش این کیبورد تاثیر داشته باشه ....موفق باشی
ایشون دوست عزیزمون آقای مهرداد نکویی هستن... که در خارج از کشور فعالیت میکنن..البته ایشون با یاماها شروع کردن و الان با کاسیو کار میکنن.. البته تو ایران چند سری ریتم برای کاسیو ساخته شده اما متاسفانه به خاطر تغیررات پی در پی سیستم عامل کاسیو ، ریتم های سری قبل به سری بعد نمیخورن و به همین دلیل ریتم زیادی پیدا نمیشه
اما خوبه که ایشون برای این کیبورد میخوان ریتم بسازن تصویر
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

من فعلا یکی از نمونه ریتم های مهرداد عزیز رو گوش دادم.باید بگم من تمام این استعدادها رو همیشه تحسین کردم و میکنم.از هادی عسکری گرفته تا سینا و احسان و همین مهرداد که پیشرفتشون رو توی همین ارتعاش دیدم(البته همشون یه پا استاد هستن). من بیشتر به این هدف نگاه میکنم.
شاید هنوز ریتمی که از مهرداد گوش دادم جذاب نباشه ولی حتما از اولین ریتم های خودم که با HT3000 ساختم خیلی بهتره.
مهرداد جان خیلی خوبه که روی یک کیبرد خاص کار کنی و ازنظر من چه بهتر که کرگ نباشه.چون توی ایران دیگه اینقدر دست های دلالی و منفعت طلب به سمت korg زیاد شده و اونقدر تبلیغات راست و دروغ براش درست شده و سایت و وبلاگ هست که آدم نسبت به کرگ بیشتر حس اقتصادی داره تا هنری تصویر
البته یه چیزی هم هست که هرچقدر شما پیشرفت کنی ، متاسفانه این casio است که از خودش پیشرفت چشمگیری تاحالا نشون نداده.
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

لطف داری بهرنگ جان
هرچی هست از راهنمایی ها و موتیویشن های شما عزیزانه. تصویر
راستش من شخصا علاقه ای هم ندارم طرف korg برم. (جدای از بقیه دلایل)
البته به نظر خودم با این کاسیو AT5 کارهای خوبیم میشه کرد. (البته باید یک کمی وقت گذاشت)
سعی میکنم در ادامه ریتم های بهتری بگذارم و نکات و ایراداتی را که شما و دوستان گفتید را توشون برطرف کنم.

بعد ها هم اگه یه کیبورد بهتر بگیرم این یکی جون میده برای کیبورد صدا.
فکر کن یه Saw Lead بر میداری یه Cuttoff و یه Release و یک Phaser و یک Pan بهش میدی اصل صدا میشه. هی از اینور یه ویز ویز قشنگی میکنه و میره اونور تصویر یا همین کار را اگه با قانون بکنی که دیگه خیلی محشره. تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات