KORG KRONOS

کیبوردهای متخصص صدا و آهنگسازی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
samsim
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: KORG KRONOS

پست خوانده نشده

سلام دوست عزيز
در حقيقت ميشه گفت هيچ تفاوتى غير از حافظه SSD دوبرابر و Ram دوبرابر ندارند كه korg Kronos هم قابليت ارتقا به اينها دارد.
چون براى خريد و نصب پك صدا و سمپلها از سايت كرگ در Kronos كه GB Ram ١ داره در صورت لود شدن صداها و سمپلهاى پيش فرض فقط حدود ١٤٨ MB حافظه بأقى مونده كه كافة نيست و پكهاى محدودى قابل لود شدن همزمان نستند كه با مشكل افزايش Ram در Kronos X يا اپگريد Kronos مشكل حل ميشود.
آواتار کاربر
IMHOTEP
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: CASIO CT 680
کیبرد فعلی: E-A7.s970.pa700
کارت صوتی: Audio box 44 xll
میکروفون: Dr -80 c
نرم افزار: Studio one . Cubase .ablton
موبایل: شیایومی
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

چند مدل کورونوس وجود داره؟
samsim
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

منظور شما از: چند مدل کورونوس وجود داره؟
اگه از نظر اندازه میگید ۳ مدل 61 key 88, 73 key, key
اگه از نظر نوع میگید Kronos, Kronos X که تفاوتها در پستهای قبلی هست.
neverland
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: keyboard
کیبرد فعلی: korg kronos
میکروفون: akai
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

سلام . کسی میتونه در مورد کرونوس منو راهنمایی کنه؟ من میخوام صدا های ترکیبی بسازم ولی یجورایی نمیشه !
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

demo از کیبورد یا Mp3 اورجینال ؟؟؟؟؟

پست خوانده نشده

با سلام
چندی پیش در سایت خوب ارتعاش و در قسمت کیبورد KRONOS مطالبی در مورد این کیبورد خواندم که به خاطر تقاضای برخی دوستان ، قرار شد یکی از کاربرانی که این کیبورد رو داره دمویی از این ساز قرار بده

mohammad_forooghi نوشته شده:با سلام و تقديم احترام
اينم نمونه كار اركسترالي كه قسمتي از اون رو براتون آماده كردم. البته خيل گشتم تا پيداش كنم ؛ چون كل پروژه‌ي اين كار رو از قبل داشتم آماده مي‌كردم و خط بخ خط كار رو دارم ؛ ديشب يه كم بيشتر بيدار موندم كه اين كار رو import كنم توي Kronos و صداسازي و افكت و ميكس و مستر و ...
...
به توضیح ایشون در مورد شناسنامه آهنگ توجه کنید !!
mohammad_forooghi نوشته شده:اين كارتون رو از بچگي دوست داشتم و قسمتي از موسيقي هست كه در ايران بر روي كارتون رابين‌هود (اون قسمتي كه زندان رو نشون مي‌ده) گذاشته شده بود و البته روي كارتون اصلي اين موسيقي نيست. من اين كار رو با سيستم KORG Kronos آماده كردم.
به صداهاي ذهي ؛ پيانو ؛ سازهاي بادي و افكت‌هاي اين كار با دقت گوش كنيد. همه‌ي كارها بدون استفاده از كامپيوتر و با خود اين دستگاه انجام شده است ...
Mohammad - KORG Knoros (Robinhood).mp3
...
در اصل این آهنگ مربوط به فیلم گذرگاه کاساندرا ساخته جری گلد اسمیت می باشد .( محصول 1976 ) و در لینکی که مشاهده میکنید آهنگ اصلی این فیلم قرار داده شده که دوستان میتونن با آهنگی که به عنوان دمو قرار داده شده مقایسه کنند .

نتیجه : همونطور که ملاحضه میکنید دو موسیقی دقیقا یکی است ( یا به گوش من دقیقا یکی میاد )و انگار از یک فایل برش داده شده اند.

mohammad_forooghi نوشته شده:در چند وقت آينده يه چند تا كار ايروني هم باهاش آماده مي‌كنم كه بشنويد.
ارادتمند شما ...
که متاسفانه هیچوقت دمو دیگری از این ساز قرار داده نشد و ایشون هم در سایت فعالیت نکردن.

نکته جالب این است که برخی از دوستان عزیزم هم به استناد حرف آقای فروغی در مورد کار ایشون ( یا در اصل ساخته استاد گلد اسمیت )نظرات خودشون رو دادن
rezamom نوشته شده:کیبوردتون صدای سازهای بادی بی نظیری برای کار ارکستری داره
و همچنین استرینگ عالی برای این کار! اما موزیکالیته تیمپانی شما یک سطح بود و حالت piano و فورته نداشت
برای استرینگ میتونستید از پیزیکاتو هم استفاده کنید(البته بسته به سلیقه) .
محدرضا !! به نظرت صداهای این کیبورد خوبه یا موسیقی متن فیلم خوب صدا برداری شده ؟؟

پ.ن : امیدوارم مطالبم باعث ناراحتی کسی نشده باشه و صرفا جنبه اطلاع رسانی داشته .
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: demo از کیبورد یا Mp3 اورجینال ؟؟؟؟؟

پست خوانده نشده

به به !!!!! خیلی هم عالی !!
همین یه مدلشو کم داشتیم که بحمدالله جنسمون جور شد تصویر
مرسی از مرتضی که این همه با دقت و ریز بینه
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

Re: demo از کیبورد یا Mp3 اورجینال ؟؟؟؟؟

پست خوانده نشده

بله ممنون. ودقیقا برای همین دروغ هاست که ارتعاش فقط براساس اسناد موصق از منبع های رسمی ویا دموهای تصویری که خود فرد ضپط کرده باشه مطالب کاربران تازه وارد با وظعیت "کاربر کم کار" رو قبول میکنه.
خیلی از دوستان ادعای داشتن یک دستگاه رو دارن در صورتی که شاید فقط چنددقیقه اون رو تست کردن.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
تماس:

پست خوانده نشده

samsim نوشته شده:
منظور شما از ( تكنولژى كارما همون مدل كارما هست؟ ) دقيقا متوجه نشدم ولى اگه منظور تون همون كيبرد معروف korg karma. هست كه بايد بگم بله ولى در korg karma ورژن كارما ١ بود. ولى در korg Kronos كارما ٢ هست كه بسيار پيشرفته تر شده و بسيار زيبايي خواصى براى استفاده از كيبرد داده.

برای اطلاع دوستان عرض می کنم که موتیف XF هم با با KARMA کار میکنه و تبدیل به یه هیولای واقعی میشه. اینم لینک مستقیم.
http://www.karma-lab.com/karmasoft/kmo/kmo_main.html
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: Canada

پست خوانده نشده

من در این انجمن عضو شدم تا پاسخی به برخی از دوستان در زمینه این جور کبوردها داده باشم. من کمی با این کیبورد کار کردم و مدل رقیب از یاماها. اول اینکه باید در نظر داشته باشید که این کیبوردها فقط به درد کار درفت و اجرای زنده میخورند و کیفیت آهنگ سازی با اونها در حد استودیو نیست (البته بسته به استانداردهای داره که شما تعریف میکنید) در حد فیلم موزیک فیلم و پاپ قطعا نیست. بیشترین کاربرد اون در پر کردن چاله چوله ها میتونه باشه. اگر ایده ای برای آهنگ سازی دارین یا اجرای زنده ای که صدای ساز خیلی مهم هست. تازه اون هم نه هر اجرای زنده ای.
اجراهای زنده
کرونوس در حال حاظر پر فروش ترین در آمریکای شمالی برای GIG هست و یکی از دلایل اون داشتن ۹ سیستم سینتسیس صدا هست که کمی حالت وی اس تی ای بهش داده و اینکه کرش نکردن اون در اجرای زنده به اعتبار کرگ تضمین شده هست. ضمن اینکه واسط کاربر بسیار خوبی داره و سخت افزار پردازشی اون از موتیف سرتر است (بجر کلاویه ها که موتیف تخته کلید بهتری به نظر من داره)
متاسفانه تکنولوژی بکار رفته در یاماها بسیار قدیمی هست. صداهای آکوستیک یاهاما موتیف تعدادیشون بهتر از کرونوس هست ولی چون همگی سمپل هستند واقعا نمیارزد که ۹ تا موتور صدا رو فدای Rompler کرد. ضمن اینکه موتیف سیستم عامل بسیار قدیمی دارد و واسط کاربر اون به عصر حجر باز میگردد. علاوه بر اون کرونوس پیانوهای بسیار بهتری از موتیف در حالت بدوی دارد. یعنی هزینه ای که میکنید میارزد ولی صداهای پیش فرض موتیف اکس اف تماما لوپ هست در صورتی که در کرونوس Full sample length درایم. ۱۶ لایه شدت نواختن در حالی که موتیف ۸ تا و صداهای پیش فرض اصولا ۳ تا لایه بیشتر ندارند.

من خودم در کار آهنگ سازی حرفه ای نیستم ولی دوستان بسیاری دارم که هستند هیچ کدون از صداهای موتیف یا کرونوس به صورت اصلی برای استودیو استفاده نمکنند. یا backing یا صداهایی که به گوش نیاد چون این صداها مثل PSR و PA تابلو هستند و کار رو خراب میکنند. قسمت اعضم کار بیش از ۸۰ درصد کار با DAW و VSTiها بسته میشه.
از لحاظ صدا هیچ کدام از این کیبوردها به پای VSTiهای مطرح نمی رسند. مثلا LA Scoring Strings رو با هیچکدام از صداهای موتیف و کرونوس مقایسه نکنید. یا Pianoteq رو با صداهای پیانوی موتیف و کرونوس مقایسه نکنید. Pianoteq مدل فیزیکی پیانوست در حالی که کرونوس سمپل هست بانضمام چند مدلینگ ساده از پیانو.
اگر خیلی گروه اجرای حرفه ای دارید و تضمین اجرای زنده و صدای فوق العاده میخواهید دستگاهای دیگری باید خریداری کنید مثل:
http://www.museresearch.com/products/index.php
این دستگاه هر دو پلاگ این بالا روش نصب میشه.
برندهای دیگر هم هستند اگر لازم بود ذکر میکنم در کل کرونوس و موتیف در مقایسه با این سخت افزارها خیلی پایین هستند و گران. اگر یه جستچو بکنید متوجه میشید که منظور من چیست...
از لحاظ سونیک هر کدام از موارد رو خواستید من میتونم برای شما با دلیل تحلیل کنم. حتی Digital Piano های بسیار گران قیمت یاماها که در بازه ۵ تا ۶ هزار دلار هستند با ذکر منبع برای شما تحلیل فرکانسی می شود کرد و اینکه چه قدر بدرد بخور هستند. متاسفاه قسمت عمد اشتیاق بخاطر این هست که این به اصطلاح سینتسایزرها چون در ایران کم یاب هستند و گران و همه دوست دارند بدونند که چه خبره. باز هم تاکیید میکنم فقط اجرای زنده اون هم نه از نوع لوکس! در حد شوی تلوزیونی و یک گروه ۴-۵ نفره. کارهای سمفونیک، باندهای بسایر معروف و اجراهای گرانقیمت و استودیو ای کامپیوتر یا مشابه اونچه که معرفی کردم. موتیف و کرونوس هم شاید برای تبلیغ توی صحنه به عنوان کنترلر ازش استفاده بشه که من باز هم توصیه نمیکنم چون ایندو هیچ کدون مید کنترلرهای تاپ بازار نیستند.
بدرود.
آواتار کاربر
muse
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: Canada

پست خوانده نشده

ممنون که پست ام رو پذیرفتید.
البته من منکر توانایی های اونها نیستم و در هر آن اینها رو به هر ارینجری ترجیح میدم. استفاده از اینها بسیار لذت بخش تر از ارینجر هست و آزادی کار بیشتری برای ساخت موزیک و تولید آهنگ دارید.

این رو هم در نظر داشته باشید که مشخصات سخت افزاری این کیبوردها بسیار پایین هست (اینها اصولا سیستمهای بلادرنگ هستند و نباید کرش کنند) و معماری بسیار ساده ای از لحاظ نرم افزار و سخت افزار دارند.
برای مثال اگر اشتباه نکنم پردازشگر کرونوس Intel Atom هست.
برای موتیف XS/SF هم باید توشیبا باشد که در حد یک موبایل اندروید چند سال پیش باید قدرت پردازش اون باشه. تفاوت پردازشگر در XF و XS بعید هست. در حال حاظر کرونوس بازار رو تسخیر کرده و به نظر میاد که به زودی دستگاه جدیدی از یاماها به بازار بیاد چرا که هر چه در چنته داشته توی MOXF گذاشته.
بدرود...
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات