تعمیرات کیبردهای Yamaha

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

Re: جدا شده از Yamaha A1000

پست خوانده نشده

poushan نوشته شده:با سلام. روی A1000 کلاوی C (دو) اکتاو سوم هر از گاهی صداشو از دست میده. Factory reset که انجام می دم مشکل برطرف میشه ولی هر از گاهی دوباره اتفاق می افته!! آیا کیبورد مشکل سخت افزاری جدی داره؟
مطمئنی از پستونک نیست؟

اگر پستونک نباشه و هربار با انجام عمل Factory reset کاملا درست میشه تا مدتی پس دوای درد دستگاهت پیش منه. تصویر
حالت Split
دکمه Freeze
دکمه Memory
تنظیم خوبی نشده اند.اگر نتونستی درستش کنی یک فایل setup بهت میدم ، دستگاهت درست میشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
poushan
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: Casio SA-20
کیبرد فعلی: KN 650 & A1000
کارت صوتی: RealTek AC'97
موبایل: Galaxy S5
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: تعمیرات کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

سلام ممنون از راهنمایی شما. زمانی که factory reset انجام می دم کاملا درست میشه. بعضی موقع ها که چند تا صدا با هم ترکیب شده مثلا از register هایی که از سایت دانلود کردم روی دستگاه اجرا می کنم و همزمان accompany هم فعال است این کلاوی (C) بی صدا میشه. دوباره که ریست می کنم درست میشه. میشه یه کمی در مورد این Setup file که گفتید راهنمایی کنید؟ ممنون از پاسخ شما
آخر هر چیزی خوبه ... اگه الان خوب نیست بدون آخرش نیست. (چارلی چاپلین)
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

poushan نوشته شده:میشه یه کمی در مورد این Setup file که گفتید راهنمایی کنید؟ ممنون از پاسخ شما
آقای پوشان عزیز.فایل setup رو براتون در ایـــنجا گذاشتم.دانلود کنید با وبانصبش رو دستگاهتون احتمال خیلی زیاد دیگه مشکلی ندارید.البته اگر دوباره تنظیمات رو تغییر ندید.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

برای جلوگیری و آگاهی از مشکل گرم کردن و نویز yamaha psr- or700 حتما این کلیپ رو دانلود کنید با حجم 14 مگابایت:
http://uppit.com/iu7q05u3ukuu/or700_moshkel.mp4
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ممنون هادی جان.
14مگابایت بهرهال حجم کمی نیست و باتوجه به اینکه آقای مهدی عبدی از مشهد همراه باکلی عکس ، خیلی وقت پیش برای اخرین بار دلیل قطعی این مشکل رو برای ما فاش کرد ، اگر بگی این فیلم چی هست خیلی بهتره. تصویر
ممنون.

با این وجود کسی که اولین بار بعد از چندسال درگیری با مشکل OR700 ، استادانه اون رو برای بچه های ارتعاش کشف کرد و همراه با عکس و توضیحات منطقی و علمی بمن اموخت ، مهدی عبدی m-abdi بود
که این بحث رو از صفحه 5 همین تایپیک شروع کرد و اگر کلیک کنید متوجه این توضیحات در کنار توضیحات بسیار مفید هادی خواهید شد.

البته علت گرم شدن رو یادم نمیاد گفته باشن که اقای هیجان زادگان توضیح داد ولی اصل مطلب که برطرف کردن اشکال قبل از حاد شدن بود رو گفتن.
علت نویز : شل شدن پایه های لیحیم شده ی کیت در محل گرم شدن ای سی ها
روش پیشگری قبل از دیر شدن : محکم کردن و ذخیم تر کردن لحیم کاری های همان محل + اضافه کردن فن یا برد آلمینیومی به خنک کننده ی ای سی های مورد ذکر هادی
جالب این بود که مهدی با عکسی که نشون داد متوجه شدم فن مخصوص CPU کامپیتر در سایز مناسب حتی روی اسن پنل فابریک دستگاه نصب میشه و سوراخ های پیچ هاش هم خودش بطور فابریک داره.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

اول از همه ممنون از زحمات آقای عبدی که استارت این کار رو زدن....بهرنگ جان من فن به راحتی جاسازی کردم یه فن خیلی کوچولو ببین:
تصویر
و حتی تا ولوم آخر هم میزدی دستگاه عین خیالش نبود فقط مشکل ولتاژ برای تغذیه فن بود و من هم (پس از جریان دستکاری پرشین) دلم نیومد توش دست ببرم.....بهرنگ جان ولی این روش بسیار موثر و مفید هست به طوری که من دیگه مشکلی با or700 ندارم و البته این رو بگم که اگه برد مربوط به نور lcd رو سوراخ کنید که برای عبور هوا مناسب بشه (اگه روی پانل یه فن بذارید بدون نصب کردن مثل کاری که قبلا میکردم) دیگه هیچ مشکلی نداره . بهرنگ باور کن من 3 ساعت کولر اتاق رو خاموش کردم و با توجه به اینکه اتاق من سقفش با زمین هم کف هست حسابی رطوبت میگیره و گرم میشه (مثل شرجی شهریور ماه) ولی باز دستگاه عین خیالش نبوووووووود.باور کن اگه زودتر آقای عبدی این پروژه رو شروع کرده بود من همون or700 اولم رو داشتم هنوز.....راستی به دوستانی که or700 دارن از من نصیحت خیلی مواظب باشید چون وقتی کیبورد رو باز میکنید و باهاش میزنید اون وقت تازه می فهمید این هیت سینک ها از هسته زمین هم گرم تر هستند تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:ممنون از زحمات آقای عبدی که استارت این کار رو زدن
جداازتوضیحات زیباو روان هادی عزیز ولی من ، خودم به شخصه توضیحات مهری عبدی رو کاری با ارزش بالای چند میلیون میدونم. ولی...
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:اگه زودتر آقای عبدی این پروژه رو شروع کرده بود
ولی واقعا به همین گفته ی هادی اعتقاد دارم :
"ای کاش زودتر"
به گفته ی خود مهدی عبدی عزیز که بهم گفت بهرنگ اگرتوهم اینقدر بهم فشار نمیاوردی و پیگیری نمیکردی ، همین الآن هم اینطور این قضیه رو بررسی نمیکردم.
بهرهال یکی مثل من و هادی علاقه داره و یکی هم مثل آقای عبدی علمش رو داره.
یه نقل قول دیگه از آقای عبدی بکنم که میگفت:
من کلی خودم رو آماده کردم برای پیدا کردن مشکلاتی پیچیده و الکترونیک که اصلا باورم نمیشد همچین چیز ساده ای باشه.
هادی جان من همیشه خودم یه نظریه دارم که
یک کیبرد ، یک مهلت زمانی داره برای جاافتادنش.
توی این فاصله ی زمانی اگر خوب خودشون رو جا کردند که کارشون میگره ، ولی اگر مهلتشون تمام شدو اسمشون بد در رفت دیگه اون جایگاهشون رو تقریبا از دست میدن.

مثال :
اگر pa500persian از همون بدو ورود (حدود2سال پیش) قیمتش به زمان خودش اونقدر بالا نبود (1.600.000) خیلی سریع تر بازارش میگرفت.که همون زمان OR700 آکبند با قیمت 850.000 تومن شروع کرد و خوب یادمه اولش مورد استقبال واقع شده بود و بیشتر از pa500 خریدار داشت.

یواش یواش قیمت pa500persian اومد پایین و از اونطرف or700 رفت بالا تاجایی که بهم رسیدن ولی بجاش مشکل نویز or700 بدطور زد توی سرش که شدیدا بازارش سقوط کرد.
بهرهال این توضیحات رو دادم که شاید بیشتر توی حس ارزش این کار آقای عبدی قرار بگیرید و بدونید چقدر حیف که دیر این مشکل پیدا شد.
ممنون هادی جان.
آواتار کاربر
f.motahari
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: SA20
کیبرد فعلی: Pa3
میکروفون: Akg
نرم افزار: Nuendo
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد

پست خوانده نشده

ضمن قدردانی از زحمات [highlight=#ccffff]جناب عبدی[/highlight] و با عرض ارادت خدمت [highlight=#ccffff]هادی هیجانی زادگان[/highlight] عزیز:

مشکلات مربوط به or700 که توسط برخی دوستان خیلی بزرگ جلوه داده شد رو ما براحتی برطرف کردیم. تصویر
یکی از دوستان(علی قناد) که از نوازندگان بسیار قدرتمند و مهندس الکترونیک هستند تغییراتی روی or700 اجرا کرد که شاید براتون جالب باشه.
[highlight=#ccffff]1.[/highlight]رفع کامل مشکل نویز از طریق تعویض اسپیکرها و نصب منبع تغذیه(آداپتور دستساز) درون دستگاه.بصورتیکه الان مستقیما دستگاه رو به برق وصل میکنیم و حتی بعد از 3ساعت نوازندگی مداوم،هیچگونه حرارت یا نویزی احساس نمیشه. تصویر
[highlight=#ccffff]2.[/highlight]نصب آمپلی فایر (کوچک ودستکاری شده) درون دستگاه. و امکان وصل و استفاده از میکروفن روی دستگاه
[highlight=#ccffff](or700 وکال دار ! ) تصویر [/highlight]
آواتار کاربر
rezaazadi
عضو موثر سایت
عضو موثر سایت
اولین ساز: casio sa-21
کیبرد فعلی: yamaha psr-Sx900
موبایل: Nokia Lumia 820
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: ساری
تشکر کرده: 105 دفعه

پست خوانده نشده

تعمیر ساده ولی کارآمد از کار افتادن حالت تاچ و یا کار نکردن کلاویه
وقتی که کلاویه ها حالت تاچ خودشونو از دست میدن یا از کار می افتن در صورتی که پستونکها سالم باشن می تونین با یک مداد سیاه نقاشی ، روی برد اون قسمتو سیاه کنید. به همین راحتی مشکلتون حل میشه. من الان حدود 10 ساله همین کارو می کنم. از زمان A3 . اصلا حواسم به این بخش انجمن نبود.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ممنون ازشمادوست عزیز. گرافیت مداد روباید روی قسمت سیاه پستونک بکشیم یا روی کیت کلاوی ها؟
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات