سوالات کاربران در مورد FL Studio

بررسی و بحث درباره نرم افزارهای شرکت Image Line شامل FL Studio
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: SX700 - EA7
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2021
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 24 دفعه

Re: سوالات کاربران در مورد FL Studio

پست خوانده نشده

توضیح کلی این قضیه این است که خروجی صوتی کیبورد رو بزنید به ورودی صوتی کارت صدا
داخل کامپیوتر ، از تنظیمات میکسرِ کارت صدا ، لاینِ ورودی صدا رو انتخاب کنید
داخل FL هم ورودی صوتی را مشخص کنید.
ضبط کنید.
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: گیتار
کیبرد فعلی: ندارم

پست خوانده نشده

با عرض سلام//خواستم بدونم کس که میخواد اهنگسازی{مثلا fl studio} انجام بده برای این کار حتما حتما نیاز به کیبود داره؟؟
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت

پست خوانده نشده

درود بر شما
نه دوست گرامی شما با کیبرد کامپیوتر و یا میدی کنترلر می توانید این کار را انجام دهید که پیشنهاد بنده استفاده از میدی کنترلر می باشد برای یادگیری اصولی و بهتر .
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:درود بر شما
نه دوست گرامی شما با کیبرد کامپیوتر و یا میدی کنترلر می توانید این کار را انجام دهید که پیشنهاد بنده استفاده از میدی کنترلر می باشد برای یادگیری اصولی و بهتر .

با تشکر از پاسخ گویی شما.خواستم بپرسم برای یادگیری اصولی اهنگسازی و تنظیم په سلسله مراتب رو باید برای یادگیری انجام بدیم؟؟په چیزایی نیاز داریم؟؟شما میدی کنترلر خوب پی معرفی میکنید؟با تشکر فراوان
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

برای یادگیری اصولی موسیقی اگر بتوانید کلاس بروید که بهتر است اما اگر وقت و هزینه ی کلاس های آموزشی را ندارید هم می توانید این کار را در خانه ی خود و با خرید چند کتاب آموزش موسیقی انجام دهید . البته من این را خدمت شما عرض کنم که بستگی به خودتان و نیازتان دارد و این را بدانید که 98% کسانی که دنبال موسیقی شاد و ارکستر و ... اینگونه نوازندگی هستند هیچیک نه کلاس رفته اند و نه کتابی خوانده اند و تنها با کار تجربی و البته تمرین زیاد این کار را یاد گرفته اند . اما اگر بخواهید پله پله بالا بروید و پیشرفت کنید و اصولی یاد بگیرید بهتر است تئوری را همراه با کار تجربی انجام دهید و خود را از پایه قوی کنید .
اف ال استودیو یک نرم افزار آهنگسازی پیشرفته با امکانات و افزونه های بسیار است و بسیاری از آهنگ هایی که امروزه ساخته می شود با این نرم افزار ساخته می شود . آموزش های فارسی زیادی برای این نرم افزار وجود دارد . ( همچنین هزاران فیلم فارسی رایگان ) .در کنار این نرم افزار نیز نرم افزارهای فراوان دیگری وجود دارد اما ساده ترین و کاربردی ترین آنها برای شما که می خواهید تازه شروع کنید همین نرم افزار است با امکانات بسیار و بروز رسانی های قوی .
شما نیاز خود و علاقه ی خود نسبت به موسیقی را بیان کنید تا من عرض کنم که نیاز به خواندن کتاب و کلاس و اینها دارید یا خیر .
میدی کنترلر هم بنده دارم و با قیمت مناسب و تقریبا 100 هزار تومان زیر قیمت به شما خواهم داد با امکانات بسیار خوب و کلاویه های استاندارد عالی .
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

من دانشجو هستم و تا الان گیتار کار کردم. و نرم افزار fl studio. رو هم رولپ تابم نصب کردم که یه سری چیزا سطحیش هم دستگیرم شده.و هدفم اینه که در اینده ای نزدیک. بتونم استودیو خونگی که سطح خوبی داشته باشه و هزینشم خیلی بالا نباشه بزنم.تا بتونم اهنگسازی.تنظیم و رکورد بگیرم.ممنون میشم راهنماییم کنید
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

شما می توانید با یک رایانه خوب با سخت افزار بالا یا نسبتا بالا و یک میدی کنترلر در حد350 تومن که بنده دارم و همچنین یک سری کابل و تبدیل بهمراه دو باند با کیفیت خوب و هدفون مناسب این کار را انجام دهید که روی هم رفته هزینه ی زیادی هم نخواهد شد .
برای شروع هم نخست سخت افزارها را تهیه فرمایید و اگر علاقه داشته باشید کارهای نرم افزاری را می توان بانجام رسانید .
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:شما می توانید با یک رایانه خوب با سخت افزار بالا یا نسبتا بالا و یک میدی کنترلر در حد350 تومن که بنده دارم و همچنین یک سری کابل و تبدیل بهمراه دو باند با کیفیت خوب و هدفون مناسب این کار را انجام دهید که روی هم رفته هزینه ی زیادی هم نخواهد شد .
برای شروع هم نخست سخت افزارها را تهیه فرمایید و اگر علاقه داشته باشید کارهای نرم افزاری را می توان بانجام رسانید .
لپ تاب من lenovo g510 هست{{ram 4g//core i3 4000M//vga 2g که در صورت نیاز به 6 یا 8 ارتقاش میدم}} ایا این سیستم مناسب است؟؟میدی کنترلر شما چه مدلی است؟؟په کابل ها و تبدیل هایی نیاز است؟؟؟؟؟من باند پاسکال دارم که کیفیت نسبتا خوبی دارن زیاد اهل هدفون نیستم میشه بدون هدفون کارو انجام بدم یا بدون هدفون حتما باید اسپیکر مانیتورینگ تهیه کنم؟ایا هارد برای vstها نیاز دارم یا هارد لپ تاب کافیه؟
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

لپ تاپ شما بد نیست برای شروع خوبه . البته بهتر است از PC یا رایانه رومیزی استفاده شود برای راحتی کار اما لپ تاپ هم می تواند این کار را انجام دهد . سی پی یوی لپ تاپ اندکی برای این کار ضعیف است اما با توجه به اینکه fl studio زیاد برنامه سنگینی نیست می توانید با همین سی پی یو از آن بهره ببرید . استفاده از هدفون برای شنیدن نمونه کارها همراه با آکوردها و جزئیات ریز آهنگ خیلی کاربرد دارد اما اگر اسپیکر با کیفیت تهیه کنید کفایت می کند. برای وی اس تی ها هم تقریبا برای شروع 200-300 گیگ هارد کافی است اما اگر حجم افزونه های شما زیاد باشد خیلی راحت می توانید یک هارد اکسترنال در حد 1 ترابایت با قیمت 200 هراز تومان تهیه کنید .
در مورد میدی کنترلر هم عرض کنم که بنده مدل M-AUDIO KEYSTATION49 را دارم و ام آدیو یک برند شناخته شده در زمینه ساخت میدی کنترلر می باشد و قیمت مناسبی دارد .
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:لپ تاپ شما بد نیست برای شروع خوبه . البته بهتر است از PC یا رایانه رومیزی استفاده شود برای راحتی کار اما لپ تاپ هم می تواند این کار را انجام دهد . سی پی یوی لپ تاپ اندکی برای این کار ضعیف است اما با توجه به اینکه fl studio زیاد برنامه سنگینی نیست می توانید با همین سی پی یو از آن بهره ببرید . استفاده از هدفون برای شنیدن نمونه کارها همراه با آکوردها و جزئیات ریز آهنگ خیلی کاربرد دارد اما اگر اسپیکر با کیفیت تهیه کنید کفایت می کند. برای وی اس تی ها هم تقریبا برای شروع 200-300 گیگ هارد کافی است اما اگر حجم افزونه های شما زیاد باشد خیلی راحت می توانید یک هارد اکسترنال در حد 1 ترابایت با قیمت 200 هراز تومان تهیه کنید .
در مورد میدی کنترلر هم عرض کنم که بنده مدل M-AUDIO KEYSTATION49 را دارم و ام آدیو یک برند شناخته شده در زمینه ساخت میدی کنترلر می باشد و قیمت مناسبی دارد .

ایابرای استودیو خونگی کارت صدا و اسپیکر مونیتور حتما باید باشه الزامیه؟؟ برای یادگیری اصولی چه کلاسایی باید رفت؟و تا یادگیری تقریبا چقدر زمان میبره؟ برای رکورد گرفتن ایا میشه با هزینه نسبتا کم اتاق سکوت درست کنیم یا از ایزالاتو برای. دور میکروفون استفاده کنیم؟ فکر نکنم اموزش اهنگسازی و تنظیم در اموزشگاه های موسیقی انجام بدن و قیمتشم فک کنم ای کلاسای دیگه موسیقی فک کنم بالاتر باشه.درسته؟؟
با تشکر از شما دوست عزیز

بازگشت به “Image Line”

• اطلاعات