جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

+ ارسال پاسخ
 صفحه 2 از 2 |      1, 2
 موضوع پست: Re: مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها
پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه مرداد 8, 95 8:04 am 
آفلاين
عضو متخلف
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه مرداد 14, 90 9:32 pm
behrang نوشته است:
میتونم بگم در بحث مقایسه ریتم هاتون خیلی واضح است که ریتم کرگ را در وضعیت بهتری ساخته اید ولی هر نوازنده مبتدی هم میدونه که شما دارید سمپل رو با درام کیت فابریک مقایسه میکنید که اگر برچسب تعصب نگیرید ، حداقل برچسب مقایسه نا متعادل رو میگیرید

درام کیت های A2000 همان طور که خود شما هم متوجه شدید درام کیتهای فابریک و معمولی نبود و از درام کیتهای بود که داخل اکسپنشن اورینتال یاماها بود به عبارت ساده تر درام کیت سمپلی بود اما نمیدونم چرا به چیدمان ضرب توجه نکردین که متفاوت بود و بنظر من این کار خیلی قوتر از ریتم کرگ بود اما دوستان بجای گوش دان دقیق سریع شروع به تخریب میکنن بدون این که متوجه بشن در کرگ حتی یک نمونه ریتم های این چنینی وجود نداره وقدرت یاماهارو میرسونه نه تعصب منو روی کرگ

یک بحث علمی هم هست که مختصر بهش اشاره میکنم گوش ما خیلی ساده لوحه و زود گول میخوره
کیک در ریتم کرگ سمپل شده بود و کیک قدرت مندی بود و تنها تفاوتش و نقطه قوت ریتم کرگ کیک و تا حدودی بیسش بود که در ریتم استفاده کردم و 80٪ بهبود کیفیت کرگ در این بود وگرنه در بقیه موارد تغریبا همه چیز یک سان بود
من از چند ریتم یاماها A2000 سمپل گرفتم و در کرگ اجرا کردم و بجای کیک خالی و بی کیفیت یاماها کیک های قوی  گذاشتم و خروجی کار برای خودم حیرت آور بود که این ریتم ها چقدر زیبا و قوی هستن(اگر فرصتی بود دموهاش قرار میدم)

behrang نوشته است:
در این مورد میشه گفت ملاک انتخاب یک کیبورد یک ریتم نیست. حالا از هر کدام که باشد.

احسنت
به همین دلیله که دوست دارم با شما بحث کنم چون 90٪ نوازنده ها کیبورد رو به ریتمش میشناسن نه قابلیت ها و امکاناتش حتی خیلی از همین دوستانی که میگن کرگ بهتره هیچ دلیل قابل قبولی ندارن وچون سوادش ندارن ملاکشون ریتم های فراوان قرار میدن و من هم بهشون میخندم

behrang نوشته است:
دوما تمام Voice هایی که برای ریتم کرگ انتخاب کرده بودید بهتر بودند و در یاماها هم موجود هستند ولی در ریتم یاماها صداهای نامناسبی را انتخاب کردید که علتش رو نمیدونم.

علتش شاید نبود وقت کافی و ببخشید این رو عرض میکنم کمتر بودن امکانات صداسازی یاماهابود که با ورود نرم افزار تا حد زیادی این مشکل برطرف شد صدای های کرگ کاملا صداهای کارخانه ای بود اما ساخته شده و از سمپل صدا استفاده نکردم این رو هم بگم که زمانی که ریتم یاماهارو ساختم اصلا برای مقایسه نبود و یادمه هادی هیجانی زادگان چند دمو از صداهای درام کیتش میخواست پس بدونید هیچ عمد یا تعصبی برای بی کیفیت جلوه دادن یاماها تو این کار نبوده چون من الان A2000 ندارم نمیتونم دموهای بی کیفت بزارم و هر چه هست از قبله

behrang نوشته است:
سوما اینکه شما در کرگ سمپل و درام کیت یوزر را استفاده کردید و در یاماها از درام کیت غیرقابل دستکاریِ کارخانه ای استفاده کردید که به سلیقه ژاپنی ها چیدمان شده بود.

بله کاملا درسته و چون یاماها این ضعف بزرگ داشت که نمیشد درامکیت با سیقه ریتم ساز چیده بشه محدودیت های بسیار زیادی برای ریتم ساز داشت و 100% این مشکل باعث افت کیفیت کار میشه که این مشکل در سری های جدید برطرف شد

behrang نوشته است:
شما باید از یک ریتمساز خوب روی یاماها بخوایید همین ریتم رو براتون بسازه تا مقایسه منصفانه انجام بشه.

البته بنظرم باید یک استاد ریتم سازی برای هردو بی غرض ریتم سازی کنه تا ملاک مشخص بشه
شما میگید ریتم یاماها ضعیفه هرچند نظر شما برای من محترمه اما باهاتون کاملا مخالفم ریتم یاماها کاملا دستی چیده شده اما ریتم کرگ ماشینی اما بهر شکل من همون کسیم که همون ریتم برای کرگ ساخت اگر همون امکانات در یاماها وجود داشت پس کار یاماها هم به همون اندازه قوی میشد چون علم من برای هر دو یکسانه

اما در کل من دنبال مقایسه نیستم چون میدونم هر شرکت یک بازار هدف قرار داده و در بازار خودشون کامل خوب و موفق دارن عمل میکنن مثلا بنظر من E223 از خیلی جهات قوی تر از Pa4X هست چون امکاناتی برای شروع نوازندگی داره که 4X نداره پس هر دستگاهی در بازار خودش ارزشمند و قدرتمنده
در کل باید تعصب کنار گذاشت این دوستان متعصب یاماها که میگن کرگ به گرد یاماها نمیرسه دلایل قابل قبولی ندارن و همچنیدن متعصبین کرگ تغریبا من یک دلیل قانع کننده نشنیدم بیارن تا منو متقاعد کنن کرگ بهتره چون کمتر کسی دنبال علم موسیقیه و همه به زرق و برق ظاهریش نگاه میکنن

مشخصات

موضوع پست: Re: مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها
پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه مرداد 8, 95 1:10 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
amir-paradise نوشته است:
درام کیت های A2000 همان طور که خود شما هم متوجه شدید درام کیتهای فابریک و معمولی نبود و از درام کیتهای بود که داخل اکسپنشن اورینتال یاماها بود به عبارت ساده تر درام کیت سمپلی بود
همه ما میدونیم سمپل در دنیای کیبوردیستان ایران معنیش چی هست.یعنی چیزی که توی ایران توسط یوزرها چیده شده باشد و من هم در توضیحات کاملا واضح گفتم که اون درام کیت های پک اورینتال کارخانه ای و طراحی ژاپنی ها هستند و میشن همون درام کیت فابریک.
شما از درام کیت فابریک یاماها استفاده کردید در مقابل سمپل و درام کیت دستی در کرگ که کاملا مقایسه مضحکی هست و در سطح یک فرد بی تجربه و مبتدی.
ط
behrang نوشته است:
دوما تمام Voice هایی که برای ریتم کرگ انتخاب کرده بودید بهتر بودند و در یاماها هم موجود هستند ولی در ریتم یاماها صداهای نامناسبی را انتخاب کردید که علتش رو نمیدونم.
amir-paradise نوشته است:
علتش شاید نبود وقت کافی و ببخشید این رو عرض میکنم کمتر بودن امکانات صداسازی یاماهابود که با ورود نرم افزار تا حد زیادی این مشکل برطرف شد
علتش اصلا اهمیتی ندارد.ما که از شما علت نخواستیم. شما ریتم گذاشتی برای مقایسه و اگر ریتمسازی هرکدام را بلد نیستید ، پس توصیه میکنم ریتم برای مقایسه نذارید. امکانات ریتمسازی یاماها تقریبا 2 برابر کرگ است و این رو بارها در تاپیک ها و بخصوص در مبحث Pa900 نوشتیم و دوستان هم تایید کردند که حتی خیلی از امکانات ریتمسازی یاماها را در کرگ نداریم یا مثلا برای کوچکترین حرکتی در میکسر باید چندتا منو جابجا بشیم که در یاماها بسیار ساده و کامل تر است.
amir-paradise نوشته است:
چون یاماها این ضعف بزرگ داشت که نمیشد درامکیت با سیقه ریتم ساز چیده بشه محدودیت های بسیار زیادی برای ریتم ساز داشت و 100% این مشکل باعث افت کیفیت کار میشه که این مشکل در سری های جدید برطرف شد
اتفاقا بحث اصلی همین است که باعث انتقاد شدید کاربران به شما شد. اگر A2000 سمپل و درام کیت دستی نمیگرفت که اولا این بحثا نبود اصلا ، دوما باز هم محکوم هستید چون یک ریتم ساخت با User DK و Sample را هیچ وقت با یک ریتم ساخت با Preset DK مقایسه نمیکنند.
پس اگر A2000 سمپل و درام کیت بقول شما نمیگیرد، برای چی اون را با Pa900 مقایسه کردید؟ این یک تمسخر محسوب میشه که در جهت معکوس محبوب شدن و اعتماد به حرف های شما از طرف کاربران میشود.
ولی A2000 هم سمپل میگیرد به اندازه Korg-Pa800 و هم درام کیت دستی که بهتر بود شما با اون درام کیت ها ریتم بساختید که زیاد هم هستند
amir-paradise نوشته است:
البته بنظرم باید یک استاد ریتم سازی برای هردو بی غرض ریتم سازی کنه
من عرض کردم برای یاماها چون طبق توضیحات خودت واضح است که شما ریتمسازی و منو های کرگ را  بلد هستید و اصلا به امکانات و ظرفیت های یاماها آشنا نیستید. وگرنه اون صدا های فابریک ملودی ها را در هر دو کیبورد یکی انتخاب میکردید و بقول آقای Rahavash از یک درام کیت مشترک فابریک نیز استفاده میکردید.
من ریتم های زیادی دیدم در کرگ که بهتر از من و یاماها ساخته شده بودند و در همین انجمن هم موجود هست که تقدیر و تحسین کردم ولی مقایسه باید منطقی و در یک سطح باشد. مقایسه کردن سمپل با درام کیت کارخانه ای بیشتر حالت شوخی یا تمسخر دارد.

مشخصات YIM

موضوع پست: Re: مقایسه ریتم amir-paradise
پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه مرداد 13, 95 11:47 am 
چرا هر چی روی آدرسها کلیک می کنیم فقط آدرس سایت آپلود عکس و فایل میاد؟

موضوع پست: Re: مقایسه ریتم amir-paradise
پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه مرداد 13, 95 6:57 pm 
آفلاين
متخصص korg
متخصص korg
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه تیر 10, 94 7:41 pm
کیبرد فعلی: pa900
رتبه امتیاز - آزمایشی
sashabanx نوشته است:
چرا هر چی روی آدرسها کلیک می کنیم فقط آدرس سایت آپلود عکس و فایل میاد؟

منظورتون از هر آدرسي چي هست دوست عزيز ؟

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 2 از 2 |      1, 2
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 2 از 2

تعداد پست ها:  14 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190, Mr.Energy
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: