مقایسه MOXF با ارنجرها

سینت های مخصوصی صداسازی و آهنگسازی حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
DrAliG
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: Casio PT10
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR S750
نرم افزار: Sonar Platinum
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
تشکر کرده: 4 دفعه

مقایسه MOXF با ارنجرها

پست خوانده نشده

درود دوستان
به نظرتون اختلاف کیفیت صدای سری MOFX با سری PSR-S واقعا قابل توجه؟
کاملا متوجه هستم که ورک استیشن ها و ارنجرها برای کاربردهای کاملا متفاوتی ساخته می شن ولی حجم رام سمپل داخلی MOFX با PSR-S 750 کاملا برابر هست‌. میخواستم ببینم از دوستان کسی از نزدیک تجربه داشته که مقایسه کنه کیفیت صداها رو در این دو سری؟
DrAliG
عضو ویژه
عضو ویژه

نظرخواهی در مورد کیفیت صدا

پست خوانده نشده

نتیجه مقایسه کیفیت صداهای سری PSR-S با سری MOXF
دوستان شخصا صداهای هر دو مدل رو کنار هم آزمایش کردم. مدل PSR-S975 در کنار MOXF6
اول باید بگم که همونطور که همگی میدونیم هر مدل برای کاری کاملا متفاوت تولید شده ولی خودم خیلی کنجکاو بودم که این مقایسه رو انجام بدم.
گر تجربه ای در تولید و ادیت صداهای Synth و Acoustic ندارید و علاقه ای هم به این کار ندارید از همون ابتدا سراغ هیچ مدل سینتی سایزر نرید یا همچنین اگر اجرای زنده در الویت ۱۰۰ شماست.
اما اگر قصد تولید و تهیه آهنگ دارید، اگر میخواین صدایی تولید کنید که دقیقا چیزی که توی ذهنتون رو پیاده کنه. اگر به کیفیت صدا اهمیت میدین. اگر تقکیک اصوات از درام و بیس گرفته تا اجزای ملودی براتون اهمیت داره اون وقته که باید بگم MOXF یاماها در برابر ارنجرها مثل ستاره نسبت به سیاره میدرخشه.
مبنای صدای MOXF از مین برد ۳۲ بیتی تولید میشه. یعنی کیفیت از همین ابتدا ۲ برابر سری PSR-S هست. انجین صدا دقیقا با MOTIF یکسانه.
روی MOXF فلش 1 gb قابل نصبه، بعد از اینکه waveform های دلخواهتون رو بهش دادین می تونین ازش به عنوان ماده اولیه صدای مورد نظرتون بارها استفاده کنید. چیزی به نام لود شدن معنی نداره. صداهای شما مثل صداهای preset همیشه آماده هستند.
درامهای آکوستیک اونقدر واقعی هستند که هیچ فرقی با صدای درام واقعی توی استادیو ندارن. هر کلید ۲ تا ۵ رنج ولوسیتی داره که وقتی ریتم مورد نظرتون رو حتی تست میکنید الگوهایی تولید میشه که باورتون نمیشه این یک کیبورده.
در مورد بیس ها باید بگم که چه آکوستیک و چه سینت تمام فرکانسهای بمی که از بیس میخواین شنیده میشه.
تمام صداهای پیانو ۸ المنت مختلف دارن که صدای واقعی پیانو رو شبیه سازی کنه.
گیتارها هر کدومشون برای خودش معادل یک صدای S.A در سری PSR-S هست که کیفیت سمپلش رو چند برابر بیشتر کرده باشن.
خلاصه از استرینگ و براس گرفته تا صدای SFX هر چی میشنوین چندین برابر با کیفیت تر از PSR-S هستن.

در مورد اجرای زنده انفرادی با MOXF باید بگم که امکاناتی دارین ولی خوب این ارنجر نیست و محدود هستید به ۴ ترک که آکوردهای شما رو دنبال میکنند. ولی وقتی پای ساخت آهنگ وسط باشه تقریبا هر چیزی که تصور کنید در اختیارتون قرار داره. اضافه کنم که 8 تا knob دارین که هر کاری بخواین میکنن! من به شخصه از اضافه شدن MOXF6 به مجموعه خودم بسیار خوشحال هستم. بزودی ویدیوی اجراهای مختلفی رو توی کانال یوتوبم براتون میزارم

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

نظرخواهی در مورد کیفیت صدا

پست خوانده نشده

DrAliG نوشته شده: جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱, ۸:۲۵ ب.ظ درود دوستان
به نظرتون اختلاف کیفیت صدای سری MOFX با سری PSR-S واقعا قابل توجه؟
کاملا متوجه هستم که ورک استیشن ها و ارنجرها برای کاربردهای کاملا متفاوتی ساخته می شن ولی حجم رام سمپل داخلی MOFX با PSR-S 750 کاملا برابر هست‌. میخواستم ببینم از دوستان کسی از نزدیک تجربه داشته که مقایسه کنه کیفیت صداها رو در این دو سری؟
درود.
هر دو دستگاه MOXF و S750 ورک استیشن هستند.
اما در مورد مقایسه صدا در MOXF و PSR-S750 تفاوت اساسی در مورد جزئیات صدا است که شما در سینتی سایزر یاماها می توانید صداها را از ریشه ویرایش و تولید کنید و نمودارها و المان های بیشتری را برای صدا دستکاری و شخصی سازی کنید نسبت به ارنجرها.
همچنین تنوع صدا در سینت سایزرهای یاماها خیلی بیشتر است.
بخصوص در ارنجرقدیمی تری مثل S750 نسبت به ارنجرهای جدید یاماها شما امکانات خیلی کمتری برای صداسازی دارید و تفاوتش قابل توجه است.
هر دو دستگاه MOXF و S750 ورک استیشن هستند ولی MOXF یک DAW و کنترلر نرم افزار آهنگسازی است و S750 دارای Accompaniment است و ساخت ریتم که سینت ها ندارند. 
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
DrAliG
عضو ویژه
عضو ویژه

مقایسه MOXF با ارنجرها

پست خوانده نشده

ممنون از بهرنگ عزیز برای توضیحات خوب
بله هر دو کیبورد Workstation هستند و قابلیت ساخت و تولید آهنگ توسط پنل رو دارا هستند
سری PSR-S همگی Arranger هستند و همونطور که بهرنگ گفت دارای Accompaniment و امکانات کامل ساخت ریتم هستند
ولی MOXF یک سینتی سایزر با سیستم AWM2 هست و امکانات کاملی رو برای تولید صدا داراست.
البته مقایسه ارنجرها با سینتی سایزرها چندان معتبر نیست چرا که هر مدل برای کاری کاملا متفاوت تولید شده ولی هدف من از ایجاد این موضوع تنها مقایسه کیفیت صداها بود که امیدوارم مورد استفاده دوستان هم قرار بگیره
DrAliG
عضو ویژه
عضو ویژه

مقایسه MOXF با ارنجرها

پست خوانده نشده

دوستان سری به کانال youtube من بزنید و صدای Yamaha PSR-S750 رو در لینک  
Big In Japan, Alphaville   -||-

و صدای Yamaha moXF  رو در لینک 
The Final Countdown, Europe -||-

بشنوید و خودتون مقایسه کنید.

ضمنا در همین کانال بزودی ویدیو های دیگری از معروفترین موزیکها آپلود می کنم. پس Subscribe کنید و لذت ببرید.
تماشای نمونه های بیشتر -||-
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات