KORG KRONOS

کیبوردهای متخصص صدا و آهنگسازی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

Re: KORG KRONOS

پست خوانده نشده

parsa585858 نوشته شده:آقا شهریار از کجا مینونم اون آهنگ رو تو پک ارو دنسa2000 گوش کنم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

به فرما این هم تاپیک دمو از پک ارودنس این تاپیک http://www.erteash.ir/forum/viewtopic.php?f=155&t=8471
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
آواتار کاربر
parsa585858
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: roland E35
کیبرد فعلی: psr-s770
نرم افزار: cubase 7
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: آلمان

پست خوانده نشده

دستت درد نکنه آقا شهریار گوش دادم
آقای بهرنگ زحمت کشیده بودن
زیبا بود ولی قابل مقایسه نبود تصویر
آرزوهاتو یه جا یادداشت کن و از خدا بخواه
خدا یادش نمیره
اما تو یادت میره چیزهایی که الان داری
یه روز آرزوت بوده
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

parsa585858 نوشته شده:دستت درد نکنه آقا شهریار گوش دادم
آقای بهرنگ زحمت کشیده بودن
زیبا بود ولی قابل مقایسه نبود تصویر

خواهش میکنم عزیزم مشکلی بود در خدمتم
ولی به نظر من شماره یک دمو از اون پک از اهنگ اکسیژن خیلی قشنگ تر بود البته من نظر شخصی خودمو دارم
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
sany

پست خوانده نشده

samsim نوشته شده:
با سلام
من ۶۱ این کیبرد را خریداری کردم و اولین ورکاستیشن،سینتی من هست و من قبلا pa 800داشتم و من مهندس هستنم و فقط مصرف شخصی دارم.
درخواست راهنمایی برای تهیه سمپل و ریتم (drum truck)و کارما(karma) ستهای ایرانی دارم.
ممنون میشم از راهنمایی و در ضمن اگر سوالی در مورد این دستگاه بتونم پاسخ بدهم خوشحال میشم.

سلام دوست عزیز .. من دقیقا الان pa800 دارم و دلم workstation میخواد چون بیشتر کار آهنگسازی انجام میدم .. دوست دارم نظر شما رو بدونم که این تعویض رو قبلا انجام دادید ؟
sany

پست خوانده نشده

muse نوشته شده:من مورد ۷ شما رو مفصل پاسخ میدم و بقیه موارد هم قضاوت به عهده دیگران.
من با چشم بسته صدای کرونوس رو از تمامی کیبوردهای یاماها تشخیص میدم چرا؟
۱-streching و looping در سمپل های یاماها. هر سمپل حدود ۱ تا ۲ ثانیه هست و بعد لوپ میشه. در نتهای پایین و بالا هم stretching شدید وجود داره.
۲- interpolation یا درونیابی مابین سمپل ها. یاماها برای کم کردن حجم سمپل ها تعداد بسیار کمی سمپل برای پیچ ها استفاده میکنه که باعث میشه در صدای میانی، بالا و پایین حالت زنگ در صدای پیانو هاش شنیده شه (تعداد کم سمپل ها).
۳-تعداد کم لایه ها یا همان المانهای صدا. شما در نهایت ۸ تا المان قابل تعریف دارید که ۳ تا یا نهایتا ۴ تا لایه برای میانی و به همان تعداد برای بالا و پایین دارید. علاوه بر اون برای اینکه صدا قابل مقایسه باشد شما به بیش ۱ گیگابایت در موتیف نیاز دارید که کل waverom در XF حدود ۷۵۵ مگابایت هست.
۴-Disk Streaming در یاماها وجود خارجی ندارد و کرونوس برای هر نوت پیانو ۳۰ ثانیه از صدا رو به طور کامل دارد. شما برای یک چنین کیفیتی به بیش از ۱ گیگابایت حافظه نیاز دارید کل رام موتیف ۲ گیگابایت هست در حالی که کرونس هاردش ۳۰ گیگا بایت هست(و کلا تایروس اصلا فراموش کنید چون اصلا مقایسه غلطی هست).

در کرونوس شما صدای چکش پیانو رو هم میشنوید (که سمپل شده) و شما بیش از ۱۰ المان فقط برای صدای پیانو دارید. دو صدای پیانو Steinway Model D و Yamaha C7 که واقعا زیبا هستند بخصوص Steinway Model D اگر با پیانو آشنایی دارید باید بدونید که پیانوهای آلمانی جزو بهترینها هستند و Steinway شماره ۱ در تولید پیانو هست. یاماها در تمامی مدلهای آکوستیک خودش هم داره Steinway رو کپی برداری میکنه که به نظر من اون رو هم هوشمندانه انجام نمیده. من به تعمیر ساز پیانو آشنایی دارم و به شما راحت بگم که تمامی کیبوردهای یاماها فقط ۱ تا ۲ ثانیه شبیه صدای پیانو هستند بعد از اون هیچ شباهتی با صدای پیانو ندارند و بخصوص در نتهای بالا و پایین صدای اون از تن صدای پیانو فاصله میگیره و خارج از تن پیانو میشه (چون لوپ هست).
کرونوس از تمامی لحاظ در این موارد سر هست و این فقط صدای پیانوش بود. کرونوس مدلینگ فیزیکی داره و موتیف یک rompler-sampler ای بیش نیست.
در باره سیستم عامل، موتیف از لینوکس استفاده میکنه و هنگ هم میکنه شما به قسمت به روز رسانی firmware موتیف برودید خواهید دید که دستگاه شما چه مشکلاتی داشته.

به هر حال موفق و پیروز باشید و امیدوارم که موزیک خوب بسازید.
ممنون از نظرات تخصصی شما . بله صداهای کرگ بسیار عالی هست . صدای پیانو pa800 شاید از پیانو دیجیتال CLP340 یاماها که دارای 4 لایه سمپل هست بهتر باشه ! حتی صدای پدالی که شما فرمودین رو داره (RX)
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

sany نوشته شده:
muse نوشته شده:من مورد ۷ شما رو مفصل پاسخ میدم و بقیه موارد هم قضاوت به عهده دیگران.
۱-streching و looping در سمپل های یاماها. هر سمپل حدود ۱ تا ۲ ثانیه هست و بعد لوپ میشه. در نتهای پایین و بالا هم stretching شدید وجود داره.
۲- interpolation یا درونیابی مابین سمپل ها. یاماها برای کم کردن حجم سمپل ها تعداد بسیار کمی سمپل برای پیچ ها استفاده میکنه که باعث میشه در صدای میانی، بالا و پایین حالت زنگ در صدای پیانو هاش شنیده شه (تعداد کم سمپل ها).
۳-تعداد کم لایه ها یا همان المانهای صدا. شما در نهایت ۸ تا المان قابل تعریف دارید که ۳ تا یا نهایتا ۴ تا لایه برای میانی و به همان تعداد برای بالا و پایین دارید. علاوه بر اون برای اینکه صدا قابل مقایسه باشد شما به بیش ۱ گیگابایت در موتیف نیاز دارید که کل waverom در XF حدود ۷۵۵ مگابایت هست.
۴-Disk Streaming در یاماها وجود خارجی ندارد و کرونوس برای هر نوت پیانو ۳۰ ثانیه از صدا رو به طور کامل دارد. شما برای یک چنین کیفیتی به بیش از ۱ گیگابایت حافظه نیاز دارید کل رام موتیف ۲ گیگابایت هست در حالی که کرونس هاردش ۳۰ گیگا بایت هست(و کلا تایروس اصلا فراموش کنید چون اصلا مقایسه غلطی هست).

در کرونوس شما صدای چکش پیانو رو هم میشنوید (که سمپل شده) و شما بیش از ۱۰ المان فقط برای صدای پیانو دارید. دو صدای پیانو Steinway Model D و Yamaha C7 که واقعا زیبا هستند بخصوص Steinway Model D اگر با پیانو آشنایی دارید باید بدونید که پیانوهای آلمانی جزو بهترینها هستند و Steinway شماره ۱ در تولید پیانو هست. یاماها در تمامی مدلهای آکوستیک خودش هم داره Steinway رو کپی برداری میکنه که به نظر من اون رو هم هوشمندانه انجام نمیده. من به تعمیر ساز پیانو آشنایی دارم و به شما راحت بگم که تمامی کیبوردهای یاماها فقط ۱ تا ۲ ثانیه شبیه صدای پیانو هستند بعد از اون هیچ شباهتی با صدای پیانو ندارند و بخصوص در نتهای بالا و پایین صدای اون از تن صدای پیانو فاصله میگیره و خارج از تن پیانو میشه (چون لوپ هست).
کرونوس از تمامی لحاظ در این موارد سر هست و این فقط صدای پیانوش بود. کرونوس مدلینگ فیزیکی داره و موتیف یک rompler-sampler ای بیش نیست.
در باره سیستم عامل، موتیف از لینوکس استفاده میکنه و هنگ هم میکنه شما به قسمت به روز رسانی firmware موتیف برودید خواهید دید که دستگاه شما چه مشکلاتی داشته.

به هر حال موفق و پیروز باشید و امیدوارم که موزیک خوب بسازید.

ممنون از نظرات تخصصی شما . بله صداهای کرگ بسیار عالی هست . صدای پیانو pa800 شاید از پیانو دیجیتال CLP340 یاماها که دارای 4 لایه سمپل هست بهتر باشه ! حتی صدای پدالی که شما فرمودین رو داره (RX)

ای وای من تصویر
چه حرفایی!!! این پست کجا بوده تا حالا؟ الان با موبایل هستم. فردا با لپتاپ مینویسم و کامل توضیح میدم راجع به فرمایشات این دوستمون.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

۱-streching و looping در سمپل های یاماها...
۲- interpolation یا درونیابی مابین سمپل ها...
۴-Disk Streaming در یاماها وجود خارجی ندارد و کرونوس برای هر نوت پیانو ۳۰ ثانیه از صدا رو به طور کامل دارد.
.....
  1. در پست های قبل از این کاربر درخواست شد این کلمات مندراوردی را که در هیچ جای دنیای کیبورد ثبت نشده برای بزرگ نمایی بکار نبرند تا نوشته هاشون یکم معنی بده.ولی تکرار کردند. با نوشتن این کلمات هیچ چیزی ثابت نمیشه. در پست های قبل هم این مورد رو توضیح دادم.من این کلمات رو دونه به دونه بررسی کردم و معنایی درباره کیبورد ندارند.
  2. اینجا مبحث مقایسه نیست و در پست های قبل هم تذکر داده شد لطفا درباره موضوع بنویسید.
  3. قرار بود شما از کیبورد خودتون بگید و مشخصات و دمو ی تصویری بذارید.
  4. ربط کلمه ی "کرش" هم که در پست های قبل پرسیدم و توضیح دادم ، نگفنید هنوز!!
  5. بدتر از همه اینکه شمـا هنوز نمیدونید یک سینتی رو باید با یک سینتی مقایسه کنید؟
  • خوب شما که تایروس رو با کرونوس مقایسه میکنید؟
  • چرا نمیگیید کرونوس اصلا ریتمسازی نداره ، چه برسه امکانات داخلیِ ان.(منظور سکووانس پترن و آرپیج نیست)
  • چرا نمیگید مولتی ید نداره؟
  • چرا نمیگید کووانتایز های لنگ مخصوص خاورمیانه رو نداره؟
  • چرا نمیگید یک دهمه قابلیت های چندگانه و مدیریتیِ رجیست مموری رو نداره؟
  • چرا نمیگید کرونوس نمیتونه همزمان موزیک و مولتی پد و ریتم رو با هم در 2 سطح سینک و اجرا کنه؟
  • چرا نمیگید در اجرای زنده هیچ کدوم از کارایی های بازی با موزیک و ریتم و آکورد و افکت و پد و تغییر واریوشن رو نداره؟
  • چرا نمیگید هیچ صدای مشابهی به super articulation 2 های هوشمنده (حدود 30 متغیر در یک voice) تایروس در Oasys هم نیست ، چه برسه به Kronos که دوباره از همون صداهای RX بکار برده که در حد صداهای mega voice یاماها هم نیستند.
  • شما یک ماشین بیل مکامیکی رو داری با یک خوردرو ی سواری مقایسه میکنی؟ بعد قابلیت های یکی رو میگی و دیگری رو بنفع احساس شخصیت سانسور میکنی؟؟؟؟
واقعا من نمیدونم چطور میتونید این صداهای مصنوعیه kronos رو با صداهای Tyros یا MOTIF مقایسه کنید.
لطفا برید نمایندگی کرگ در تهران و صداهای فابریک KRONOS رو فقط یک دقیقه تست کنید. واقعا یاد کیبوردهای 15سال پیش یاماها و رولند میوفتید.60 درصد دموهایی هم که از کرونوس دوستان میگذارند ، همش میگن از پک های جانبی. خوب یاماها که کلی از این پک های حرفه ای و جدید داره.خیلی بیشتر از کرگ.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
samsim
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

تصویرتصویرجناب sany عزيز
ابتدأ با عرض پوزش كه پاسختون خيلى دير ميدم.
فكر كنم تا الان كرگ كرنس خريدارى كرديد.
ولى بطور كلى تجربه من:
١. تعويض از pa٨٠٠ به kronos يك تحول بزرگى كه ارزش حذف كردن اجراى زنده با ريتم را داشت
(البته اگر به سيستم كارما روي كيبرد مسلط بشيد اين دلتنگى إز دنياى ارنجر كيبورد هم تا حدود زيادى
إز بين خوالد رفت)
2. در ابتدا كه در پستهاى قبلى نوشته بودم. به علت راحتى كار و صداهاى اماده تر و سيستم dnc روى
Pa٨٠٠، كار كردن با كرونس را كمى دشوار ميكرد. ولى با اندكى زمان (البته براى من كه اولين تجربه WS بود)
و اشنايي با كيبورد. تازه متوجه قدرت كرونس ميشويد.
٣. اگر دوست داريد با سيستم كارما كار كنيد تا كمي از ارنجرها دلتنگي نكنيد، حتما برنامه كارما براى نصب روى
كامپيوتر را خريدارى كنيد تا بتوانيد تقريبا مثل ارنجرها ريتم سازي و بعد به كيبورد انتقال بديد.
......
أين يكسرى كم از تجربياتم در مورد اين كيبورد بود كه در واقع بهترين سازى هست كه تا الان خريدارى
كردم براى مواقع استراحت و تنهايي

اميدوارم كمكي كرده باشم هرچند خيلى دير

با تشكرتصویر
kamyab
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa800

پست خوانده نشده

سلام دوستان، من میخواستم یک سینتی سایزر بگیرم که بتونم روش vst نصب کنم.
الان میخوام korg kronos x بگیرم اما میخوام قبلش بدونم میشه روش vst گذاشت یا نه، اگه هم میشه چطور باید این کار رو انجام بدم؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

kamyab نوشته شده:سلام دوستان، من میخواستم یک سینتی سایزر بگیرم که بتونم روش vst نصب کنم.
الان میخوام korg kronos x بگیرم اما میخوام قبلش بدونم میشه روش vst گذاشت یا نه، اگه هم میشه چطور باید این کار رو انجام بدم؟

سلام.به ارتعاش خوش آمدید. اگر سوال یا نظری در مورد راهنمای خریدن کیبورد داشتید ، در لینک زیر مطرح کنید : viewforum.php?f=168

ولی در مورد VST باید عرض کنم متاسفانه این حرف رو بارها شنیدیم که بعضی افراد از روی کم اطلاعاتی این حرف احساسی و ناشیانه را میزنند. نرم افزارهای افزودنی با مخفف VST فقط ساخته شده برای سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش هستند و روی هیچ کدام از بزرگ ترین کیبوردهای اطراف ما نصب نمیشوند.

ولی خوب میشه صداهای اونها رو به WAV تبدیل کرد و به کیبورد سمپل کرد که اینکار هم برای همه کیبورد های سمپلر مقدوره و همین الآن کلی صدا از VST روی تایروس ها و باقی مدل ها اضافه شده.
سوالی بود من در خدمت هستم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات